Pewne zwycięstwo Orlicza Suchedniów w meczu przeciwko Nidziance Bieliny. Strata suchedniowian do lidera coraz mniejsza!

Paweł Wełpa
Tym razem Tomasz Staszewski z Orlicza nie pokonał bramkarza Nidzianki Piotra Bery, ale wcześniej zrobił to trzykrotnie Paweł Wełpa
Aspirujący do awansu do IV ligi świętokrzyskiej Orlicz Suchedniów nie miał większych problemów z ograniem Nidzianki Bieliny, ostatniego w tabeli zespołu i poprzedniej drużyny trenera Mariusza Arczewskiego. Tymczasem liderujący Star Starachowice przegrał pierwszy mecz w sezonie i przewaga nad Orliczem topnieje, a za dwa tygodnie mecz na szczycie.

Zgodnie z przewidywaniami, Orlicz Suchedniów nie miał problemu z pokonaniem zamydlającej tabelę Nidzianki Bieliny. Gospodarze otworzyli konto bramkowe już w 12. minucie, a wynik podwyższyli jeszcze przed przerwą.

Pierwszych kilka minut po przerwie okazało się kluczowe dla reszty spotkania. W 47. minucie Krzysztof Kobyłecki z Nidzianki otrzymał czerwoną kartkę, a zaledwie sześć minut później Orlicz prowadził już 4:0 i losy spotkania zostały praktycznie przesądzone.

Przy stanie 4:0 gospodarze nieco spuścili z tonu , czego efektem był gol i kolejne okazje dla gości, głównie po strzałach z rzutu wolnego. O niefrasobliwość w tym okresie gry miał pretensje trener Mariusz Arczewski. – Cieszę się ze zwycięstwa. Do minuty 70. minuty nie mam zastrzeżeń, ale nie wiem, gdzie byliśmy po tej minucie. Zespół, który chce awansować do IV ligi, klasowy zespół, nie może tak grać. O to będą miał w szatni pretensje do swoich podopiecznych – powiedział trener.

Trzy gole zdobył najlepszy snajper ostatnich lat w Orliczu Tomasz Staszewski i z 16 golami zdecydowanie prowadzi w tabeli strzelców obecnego sezonu.

Orlicz Suchedniów nadal zajmuje drugą pozycję w tabeli świętokrzyskiej klasy okręgowej, ale do liderującego Staru Starachowice traci już tylko cztery punkty, a to dlatego, że starachowiczanie doznali pierwszej w tym sezonie porażki – przegrali 0:1 ze Świtem Ćmielów. Mecz pomiędzy Orliczem a Starem odbędzie się już 14 kwietnia w Suchedniowie.

Zanim jednak dojdzie do meczu na szczycie Orlicz w następnej kolejce pojedzie na mecze ze Stalą Kunów, a Nidzianka Bieliny podejmie Spartę Kazimierza Wielka. Były klub Mariusza Arczewskiego nadal musi starać się o punkty, aby uniknąć spadku.

Orlicz Suchedniów – Nidzianka Bieliny 4:1 (2:0)