PGE VIVE widoczne na Euro. Cindrić zawodnikiem meczu. „Wejście smoka” Mamicia. Dobry mecz Cupary, pierwsze gole Djukicia

Luka Cindrić
Luka Cindrić Anna Kaczmarz/Polska Press
Luka Cindrić, który wkrótce będzie zawodnikiem PGE VIVE Kielce, został wybrany na najlepszego zawodnika meczu Chorwacja – Islandia na mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych. Gospodarze wygrali 29:22.

Chorwaci, którzy w pierwszym spotkaniu pokonali Serbię, znów zagrali bardzo dobry mecz. W bramce świetnie spisywał się Ivan Stevanović (41 procent skuteczności). Pozytywnie wypadł były zawodnik klubu z Kielc (obecnie bez klubu), Denis Buntić, który w kadrze zastąpił kontuzjowanego Domagoja Duvnjaka. W ataku brylował Luka Cindrić, dobrze zaprezentowali się również skrzydłowy PGE VIVE Manuel Strlek, a „wejście smoka” miał rozgrywający kieleckiej drużyny Marko Mamić, który przebywał na boisku tylko 11 minut, a zdobył cztery piękne bramki i dobrze spisywał się w defensywie.

Władymir Cupara, serbski bramkarz, który także wkrótce trafi do Kielc, źle zaczął mecz ze Szwecją, przez kilkanaście minut odbił tylko jeden rzut i rywale zbudowali sporą przewagę, ale potem zaczął bronić bardzo dobrze. I choć Serbowie przegrali 25:30, to w pewnym momencie byli bliscy odrobienia strat. Cupara zakończył mecz z dość wysokim, 35-procentowym udziałem odbitych piłek. Swoje pierwsze gole na chorwackim Euro zdobył dla Serbii prawoskrzydłowy PGE VIVE, Darko Djukić, Serbowie mają na koncie dwie porażki, a ostatni mecz w grupie zagrają z Islandią.

W meczu grupy B, nieźle w barwach Francji zaprezentował się obrotowy Nicolas Tournat, który ma podpisany kontrakt z PGE VIVE. „Trójkolorowi” wygrali z Austrią 33:26.

W innym meczu tej grupy, w barwach Białorusi zagrali Artsiom Karaliok, od przyszłego sezonu obrotowy zespołu z Kielc oraz lewy rozgrywający Władysław Kulesz, którym interesuje się kielecki klub. Białoruś przegrała z Norwegią 28:33, udany występ zaliczył Karaliok (5 bramek), mniej zadowolony może być Kulesz, który trafił dwa razy, ale oddał aż 10 rzutów.

Grupa A
Serbia - Szwecja 25:30 (10:16)

Władymir Cupara, 57 minut na boisku, 16/46 (35 %)
Darko Djukić 53 minuty, 2/3, 2 asysty, 1 wypracowany karny, 1 przechwyt, 1 strata.

Austria - Francja 26:33 (12:17)

Nicolas Tournat 43 minuty, 2/2, 1 asysta, 2 wypracowane karne, 2 bloki.

Norwegia – Białoruś 33:28 (15:12)

Władysław Kulesz, 46 minut, 2/10, 4 asysty, 1 wypracowany karny, 2 przechwyty, 1 strata, 1 kara
Artsiom Karaliok, 42 minuty, 5/6, 1 wypracowany karny, 1 kara.

**

Pierwsza porażka Man City w sezonie! Liverpool pokonał liderów Premier League 4:3. "Po golu Firmino straciliśmy kontrolę. Wpłynęła na to gorąca atmosfera na stadionie"**