PGNiG Superliga. PGE VIVE Kielce w dziesięciu zdemolowało Gwardię Opole [VIDEO, ZDJĘCIA]

Krzysztof Krogulec, Damian Wiśniewski
W meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, PGE VIVE Kielce wygrało z Gwardią Opole. Kielczanie zagrali w zaledwie w dziesięcioosobowym składzie.

PGE VIVE Kielce - Gwardia Opole 38:21 (21:12)

PGE VIVE: Kornecki (1-39, 6/19 = 32 %), Wałach (39-60 min, 7/14 = 50 %) - Fernandez 5 – Pehlivan 2, Jurkiewicz 3 – A. Dujszebajew 4, D. Dujszebajew 2 – Vujović 9 (4) – Moryto 9 – Aginagalde 4. Trener: Talant Dujszebajew.

Gwardia: Zembrzycki (1-22 min, 4/16 = 25 %), Malcher (22-60 min, 9/29 = 31 %) - Siwak 1, Morawski 1, Milewski 1 – Kawka 3 (1), Skraburski – Zieniewicz 5, Zarzycki 3, Mokrzki 1 - Działakiewicz 2 – Mauer, Lemaniak 1 - Klimków, Jankowski 2, Małecki. Trener: Rafał Kuptel.

Karne. PGE VIVE: 4/4. Gwardia: 1/3 (Wałach obronił rzuty Kawki i Zarzyckiego).

Kary. PGE VIVE: 8 minut (Jurkiewicz, A. Dujszebajew, Pehlivan, Aginagalde po 2). Gwardia: 10 minut (Morawski, Jankowski po 4, Klimków 2).

Sędziowali: Krzysztof Bąk, Kamil Ciesielski (Zielona Góra).

Widzów: 2500.

Przebieg: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 7:4 (‘11), 7:6, 9:6, 9:7, 10:7, 10:8, 11:8, 11:8, 12:9, 12:10, 13:10, 13:11, 16:11 (‘24), 16:12 (‘25) 21:12 – 21:13, 25:13 (‘36), 25:14, 28:14 (‘42), 28:15, 29:15, 29:17, 33:17 (‘41), 33:19, 36:19 (‘54), 36:20, 37:20, 37:21, 38:21.

Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce zakończyli rok zwycięstwem nad brązowym medalistą poprzedniego sezonu. Po „dorosłym” pojedynku w Hali Legionów rozpoczął się przedświąteczny „Dziki Mecz” z udziałem zawodników mistrza Polski i najmłodszych piłkarzy ręcznych.

Dziki Mecz dla Żółtych, pluszaki dla dzieci. Zobacz FILM i ZDJĘCIA

W kieleckim zespole „tradycyjnie” nie zagrali Tomasz Gębala, Igor Karacić, Blaż Janc i Mateusz Jachlewski. Nie było w składzie również Artioma Karalioka (przeziębienie). Ważyły się losy udziału w tym spotkaniu Andreasa Wolffa (kłopoty z biodrem), Władysława Kulesza (problemy z barkiem) oraz Krzysztofa Lijewskiego (przeziębienie). Ostatecznie żaden z nich nie zagrał, a w ostatniej chwili ze składu wypadł Romaric Guillo i PGE VIVE przystąpiło do meczu w zaledwie 10-osobowym zestawieniu.

Talant Dujszebajew: Kontuzja Guillo to nic poważnego (WIDEO)

W zespole gości zabrakło kontuzjowanego od dłuższego czasu Przemysława Zadury. Większym problemem zespołu trenera Rafała Kuptela było jednak to, że przegrał cztery ostatnie spotkania, w tym z ostatnią i przedostatnią drużyną w tabeli.

Rafał Kuptel: Porażka nie jest w niczym dziwna (WIDEO)

Byłeś na meczu PGE VIVE - Gwardia? Znajdź się na zdjęciach!

Mimo tak przetrzebionego składu, kielczanie nie dali w tym spotkaniu rywalom ani zipnąć. Prowadzili od samego początku. Wprawdzie na początku meczu przewaga gospodarzy nie była oszałamiająca, wahała się między jedną z trzema bramkami, bo kilka piłek odbił bramkarz Gwardii, Mateusz Zembrzycki, a kolejnych kilka nasi zawodnicy zgubili. Jeszcze w 22 minucie było tylko 13:11. Ale wystarczyło kilka strat gości, obron Mateusza Korneckiego oraz kontrataków i przewaga Żółto-Biało-Niebieskich jeszcze przed przerwą urosła jak świąteczna drożdżówka. Już po pierwszej połowie Branko Vujović miał w protokole 7 trafień, a Arkadiusz Moryto 5.

Arkadiusz Moryto: Nie chcieliśmy łapać głupich kar (WIDEO)

ZOBACZ SKRÓT MECZU W MATERIALE TVP SPORT

Dani Dujszebajew: Dziki mecz był trudniejszy (WIDEO)

Druga połowa to już zdecydowana przewaga mistrzów Polski, którzy w ogóle nie wyglądali na zmęczonych, mimo że teoretycznie musieli przebiec w tym meczu dwukrotnie większy dystans od przeciwników. Grali szybko i widowiskowo w ataku oraz skutecznie w obronie, często wygarniając rywalom piłkę i biegając do kontrataków,z których w całym meczu pozyskali 12 bramek. Dobrą zmianę znów dał 18-letni bramkarz Miłosz Wałach, który pracował z aż 50-procentową skutecznością, obronił między innymi dwa karne.

Miłosz Wałach: Bardziej stresowałem się prawem jazdy (WIDEO)

Wznowienie rozgrywek po styczniowych mistrzostwach Europy – PGNiG Superliga pierwszą w 2020 roku rozegra 29 stycznia (PGE VIVE pojedzie do Tarnowa na mecz z grupą Azoty), a Liga Mistrzów – między 5 a 9 lutego (kielczanie zagrają na wyjeździe z Montpellier Handball 8 lutego).

ZOBACZ>>> PGE VIVE Kielce zmienia siedzibę!

Przedświąteczne spotkanie PGE VIVE Kielce w Hotelu Binkowski. Zobacz kto był [VIDEO, ZDJĘCIA]