Paweł KotwicaZaktualizowano
Sławomir Stachura
W meczu ostatniej kolejki PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, Korona Handball Kielce wygrała z UKS PCM Kościerzyna. Aż 15 bramek dla gospodarzy zdobyła "Wandzia", czyli Magda Więckowska.

Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna 34:30 (19:17)

Korona Handball: Hibner (1-7, 44-60 min, 8 obron), Orowicz (7-44 min, 10 obron), Nazimek (na dwa karne, 0 obron) – Zimnicka 1, D. Więckowska 4, Gliwińska 4, M. Więckowska 15 (5), Czekala 2, Skowrońska, Charzyńska, Jach, Mochocka 2, Piwowarczyk, Homonicka, Parandii 3, Kędzior 3. Trener: Paweł Tetelewski.

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Bielak – Dorsz 3, Pękala 9 (5), Sus 1, Belfer, Harić 4, Kreft 1, Wicik 3, Zawalich 2, Fesdorf 4, Gędłek 3. Trener: Dariusz Męczykowski.

Karne. Korona Handball: 5/7. (Bielak obroniła rzut Parandii, Kordunowska-Lupa obroniła rzut M. Więckowskiej). UKS PCM: 5/5.

Kary. Korona Handball: 4 minuty (Homonicka, Orowicz po 2). UKS PCM: 6 minut (Dorsz, Sus, ławka po 2).

Sędziowały: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek (Katowice).

Widzów: 300.

Przebieg: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:6 (‘8), 6:6, 6:7, 9:7 (‘10), 9:9, 10:9, 10:10, 11:10, 11:11, 12:11, 12:12, 13:12, 13:13, 15:13 (‘23), 15:14, 16:14, 16:15, 18:15 (‘27), 18:16, 19:16, 19:17 – 20:17, 20:19, 21:19, 21:20, 22:20, 22:21 (‘40), 27:21 (‘43), 27:22, 28:22, 28:23, 29:23, 29:24, 31:24, 31:25, 32:25, 32:27, 33:27, 33:29, 34:29,34:30.

Koroneczki zakończyły sezon zwycięstwem nad ostatnią drużyną w tabeli. Drużyna trenera Pawła Telelewskiego już wcześniej zapewniła sobie siódme miejsce, czyli najlepsze w grupie spadkowej.

Kielczanki w sobotnim meczu zagrały bez najlepszej strzelczyni rozgrywek, Honoraty Syncerz, która w poprzednim meczu, z Ruchem w Chorzowie, skręciła kostkę. Popularna „Hono” i tak obroniła tytuł najskuteczniejszej zawodniczki PGNiG Superligi, bo przed sobotnim meczem miała na koncie 175 bramek. Po meczu dostała z tej okazji specjalne gratulacje, podziękowano także odchodzącym z klubu Katarzynie Homonickiej i Aleksandrze Janczyk.

Mecz nie stał na dobrym poziomie, ale, jak przyznała po meczu obrotowa Korony Handball, Paulina Piwowarczyk, nasze szczypiornistki, podobnie jak rywalki, są już bardzo zmęczone sezonem i mają trochę dość piłki ręcznej. To przełożyło się na jakość gry przede wszystkim defensyw.

Do 17 minuty padło aż 20 bramek (10:10). Początkowo prowadziły gospodynie, które potem straciły skuteczność. Również na skutek indywidualnego pilnowania Magdy Więckowskiej, która od pierwszych minut mocno dawała się we znaki bramkarkom z Kościerzyny. W końcówce pierwszej połowy kielczanki zagrały lepiej i przed zejściem do szatni wypracowały nieznaczną przewagę.

Mocno zaczęły ją powiększać od około 40 minuty meczu. Znów gola za golem zdobywała młodsza z sióstr Więckowskich, która zakończyła mecz z aż 15 trafieniami! (na 19 rzutów). Od stanu 22:21 w 40 minucie zespół z Kielc zdobył pięć bramek z rzędu, z których trzy zdobyła „Wandzia”. Ten fragment rozstrzygnął mecz.

GRATULACJE DLA HONORATY SYNCERZ

WYPOWIEDŹ PAULINY PIWOWARCZYK

WYPOWIEDŹ PAWŁA TETELEWSKIEGO

WYPOWIEDŹ MAGDY WIĘCKOWSKIEJ

Materiał oryginalny: PGNiG Superliga piłkarek ręcznych. Korona Handball Kielce zakończyła sezon zwycięstwem z UKS PCM Kościerzyna. 15 bramek "Wandzi" [VIDEO] - Echo Dnia Świętokrzyskie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.