PGNiG Superliga. Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce demolują w Kwidzynie MMTS. Udane powroty kontuzjowanych

Anna Benicewicz-Miazga
W meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, MMTS Kwidzyn przegrał z PGE VIVE Kielce. Po przerwach spowodowanych kontuzjami do kieleckiego zespołu wrócili Daniel Dujszebajew i Branko Vujović.

MMTS Kwidzyn - PGE VIVE Kielce 22:40 (10:19)

PGE VIVE: Wolff (1-42 min, 8/22 = 36 %), Wałach (42-60 min, 7/13 = 54 %) - Fernandez 1, Surgiel 3 – Pehlivan 5, Kulesz 5 – D. Dujszebajew 2, Lijewski 5 – Janc 1, Vujović 3 (1) – Moryto 9 (2) – Aginagalde 4, Guillo 2. Trener: Talant Dujszebajew.

MMTS: Szczecina (1-24 min, 3/14 = 21 %), Dudek (24-30 min, 0/7 = 0 %), Matlęga (31-60 min, 3/23 = 13 %) - Grzenkowicz 3 (1), Biegaj 1 – Przytuła 2, Adamski 1 – Ossowski 2, Potoczny 1 (1) – Netz 1, Orzechowski, Guziewicz 4 – Kryński 1 – Peret 4, Landzwojczak 2. Trener: Dmytro Zinczuk.

Karne. MMTS: 2/3 (Wolff obronił rzut Przytuły). PGE VIVE: 3/6 (Moryto trafił w poprzeczkę, Szczecina obronił rzut Aginagalde, Matlęga obronił rzut D. Dujszebajewa).

Kary. MMTS: 4 minuty (Grzenkowicz, Przytuła po 2). PGE VIVE: 6 minut (Aginagalde, Pehlivan, Guillo po 2).

Sędziowali: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota (Płock).

Widzów: 1000.

Przebieg: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6, 3:7, 4:7, 4:8, 6:8, 6:11 (‘23), 7:11, 7:12, 8:12, 8:14, 9:14, 9:16, 10:16, 10:19 – 10:20, 12:20, 12:22, 13:22, 13:23, 14:24, 14:26, 15:26, 15:29 (‘43), 17:29, 17:30, 18:30, 18:31, 19:31, 19:32, 20:32, 20:33, 21:33, 21:38 (‘57), 22:38, 22:40.

Reprezentacyjny rozbrat nie zaszkodził mistrzom Polski. Do składu kieleckiego zespołu wróciło dwóch zawodników: Daniel Dujszebajew po dziewięciu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją (Dani zaczął mecz w pierwszej siódemce, na środku rozegrania, zmieniał go na tej pozycji Krzysztof Lijewski) i Branko Vujović po ponad dwóch latach – łącznie wypożyczenia do Celje Pivovarnej Lasko i kontuzji, które dotąd nie pozwoliły mu zagrać w tym sezonie (najpierw złamany nos, potem skręcona kostka). Trzeci mecz w PGNiG Superlidze, a pierwszy na wyjeździe miał okazję rozegrać 17-letni Cezary Surgiel.

ZOBACZ PIERWSZĄ BRAMKĘ DANIELA DUJSZEBAJEWA PO POWROCIE NA BOISKO

Trener Talant Dujszebajew dał tym razem odpocząć Alexowi Dujszebajewowi, Mariuszowi Jurkiewiczowi, Mateuszowi Korneckiemu i Artiomowi Karaliokowi. Poza Tomaszem Gębalą i Mateuszem Jachlewskim, nie zagrał jeszcze kontuzjowany Igor Karacić. Kielecka drużyna w poniedziałek trenowała bez reprezentantów. Pierwszy raz w historii PGE VIVE zagrało w czarnych kompletach strojów.

Sporo ubytków było w składzie MMTS, z powodu kontuzji nie zagrali Kamil Krieger, Przemysław Rosiak i Adrian Nogowski.

Od początku meczu mistrzowie Polski zadysponowali bardzo solidną obronę, dobrą formę zaprezentował też Andreas Wolff. Kwidzynianie mieli spore problemy z przebiciem się przez środek strefy, większość bramek zdobywali po indywidualnych akcjach, bądź przypadkowych zagraniach. Zespół z Kielc w ataku grał z żelazną konsekwencją, spokojnie, do pewnej piłki i zdecydowaną większość akcji kończył skutecznie. Kiedy zaś rywale popełniali błędy – kontrował. Z tego elementu Żółto-Biało-Niebiescy w całym spotkaniu zdobyli 10 bramek.

ZOBACZ ŁADNĄ AKCJĘ DUJSZEBAJEW - AGINAGALDE

Przez ponad 20 minut przewaga gości nie była porażająca, ale w końcówce pierwszej połowy nasi zawodnicy wykorzystali proste błędy zawodników MMTS i powiększyli przewagę.

W drugiej połowie nic się w obrazie gry nie zmieniło. Nasi zawodnicy nadal chętnie walczyli w obronie, dobrze w niej współpracując. Bardzo dobrą zmianę na ostatnie kilkanaście minut dał w bramce młody Miłosz Wałach, osiągając ponad 50-procentową skuteczność. I znów w końcówce prowadzenie kielczan wyraźnie spuchło.

Kolejny mecz PGE VIVE zagra w sobotę, 2 listopada o godzinie 15. W Hali Legionów, w pojedynku Ligi Mistrzów kielczanie zagrają z Telekomem Veszprem.

*MATERIAŁY VIDEO Z MECZU MMTS - PGE VIVE - TVP SPORT

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH PGE VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, SURFING, WESELA… [zdjęcia]