PGNiG Superliga. Strzelecki popis Blaża Janca. PGE VIVE Kielce wygrywa w Głogowie z Chrobrym [VIDEO, ZDJĘCIA]

W rozegranym awansem meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych Chrobry Głogów przegrał z PGE VIVE Kielce. 12 bramek dla kieleckiego zespołu zdobył Blaż Janc.

Chrobry Głogów - PGE VIVE Kielce 27:34 (11:17)

PGE VIVE: Kornecki (1-30 min, 3/14 = 21 %), Wolff (31-60 min, 7/23 = 30 %) - Surgiel 4 – Pehlivan 2 – D. Dujszebajew 2, Jurkiewicz – Vujović 7 (4) - Janc 12 – Karaliok 4, Guillo 1, Aginagalde 2 (1). Trener: Talant Dujszebajew.

Chrobry: Kapela (1-60 min, 8/42 = 19 %) - Bekisz, Wawrzyniak 1 – Makowiejew 7, Babicz 1 – Przysiek 2 (1), Tylutki – Klinger 5 – Jamioł 1, Zdobylak, Skawiński 1 – Krzysztofik 4, Orpik 5, Podobas. Trener: Witalij Nat.

Karne. Chrobry: 1/2 (Zdobylak rzucił nad bramką). PGE VIVE: 5/5.

Kary. Chrobry: 6 minut (Klinger, Tylutki, Podobas po 2). PGE VIVE: 4 minuty (D. Dujszebajew, Guillo po 2).

Sędziowali: Jakub Jerlecki i Maciej Łabuń (Szczecin).

Widzów: 1000.

Przebieg: 0:2, 1:2, 1:5 (‘7), 2:5, 2:6, 3:7. 3:9 (‘12), 4:9, 4:10, 5:10, 5:12 (‘19), 8:12 (‘23), 8:13, 9:13, 9:14, 10:14, 10:15, 11:15, 11:17 – 12:17, 12:19, 13:19, 13:21 (‘35), 13:23, 14:23, 14:25 (‘39). 18:25, 18:26, 20:26, 20:27, 21:27, 21:28, 22:28, 22:29, 25:29 (‘54), 25:31, 27:31, 27:34.

40 minut na dobrym poziomie zagrali w Głogowie piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce. Ostatnia faza meczu to sporo błędów kieleckiego zespołu, które spowodowały, że Chrobry zmniejszył straty do czterech goli. Końcówka znów dla gości i w sumie ich spokojne zwycięstwo.

Poza kontuzjowanymi Arkadiuszem Moryto, Mateuszem Jachlewskim i Tomaszem Gębalą, w Kielcach zostali Angel Fernandez, Władysław Kulesz, Igor Karacić, Alex Dujszebajew i Krzysztof Lijewski. Trener Talant Dujszebajew trochę zaryzykował, bo zabrał do Głogowa tylko jedenastu zawodników, którzy byli po męczącej podróży ze Skopje, tylko jednym treningu w Kielcach i kolejnej, kilkugodzinnej jeździe autokarem do Głogowa w dniu meczu. Jak tłumaczył jednak przed tym spotkaniem kielecki szkoleniowiec, chciał zachować jak najwięcej sił u przynajmniej części kluczowych graczy przed sobotnim rewanżem z Vardarem w Hali Legionów. Kilka kontuzji było też w zespole Chrobrego.

ZOBACZ>>> Oceniamy zawodników PGE VIVE za mecz w Głogowie. Jeden otarł się o doskonałość

Kielczanie rozpoczęli mecz znanym z wielu innych takich spotkań rytmem. Solidnie bronili i kontrowali. Gdy już stracili bramkę, wykorzystując zmiany rywala do obrony błyskawicznie wznawiali grę od środka i taką szybką akcję kończył zwykle Blaż Janc, który w pierwszej połowie rzucił 7 bramek.

ZOBACZ SKRÓT MECZU W MATERIALE TVP SPORT

Goście jedyny słabszy okres w pierwszej połowie mieli między 20 a 23 bramką, kiedy nie zdobyli bramki, a stracili trzy i Chrobry zbliżył się na cztery bramki różnicy (8:12).

Dość mocno mistrzowie Polski zaczęli drugą połowę. Kilka piłek odbił Andreas Wolff, który pojawił się w kieleckiej bramce. W efekcie w 39 minucie Żółto-Biało-Niebiescy wygrywali już różnicą jedenastu bramek (25:14).

Potem nastąpił okres słabszej gry kielczan, wynikająca pewnie po części ze zmęczenia. Dwie pierwsze pomyłki zanotował nawet Janc. Mylili się również jego koledzy, a słabsza dyspozycja naszej defensywy spowodowała, że gospodarze łatwiej zdobywali bramki. W 54 minucie Chrobry przegrywał różnicą tylko czterech bramek (25:29), ale w końcówce zespół z Kielc poprawił obronę i skuteczność i znów powiększył przewagę. Janc zakończył mecz z 12-bramkowym dorobkiem (na 14 rzutów), dołożył do tego sześć asyst. Dobry mecz rozegrał też Branko Vujović – 7 bramek na 10 rzutów i 5 asyst.

ZOBACZ>>> Talant Dujszebajew po meczu w Głogowie: nie da się cały czas grać tak intensywnie [VIDEO]

W sobotę, 16 listopada, o godzinie 18 PGE VIVE zagra w Hali Legionów mecz Ligi Mistrzów z Vardarem Skopje. Kolejny mecz w PGNiG Superlidze kielczanie rozegrają przed własną widownią w środę, 20 listopada, o godzinie 18. Rywalem będą Azoty Puławy.