PGNiG Superliga. W meczu PGE VIVE Kielce - Azoty Puławy była nerwowa końcówka. Rekord Angela Fernandeza [ZDJĘCIA, VIDEO]

W rozegranym awansem meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, PGE VIVE Kielce wygrało z Azotami Puławy. W 51 minucie goście doprowadzili do remisu. 10 bramek dla PGE VIVE zdobył Angel Fernandez.

PGE VIVE Kielce - Azoty Puławy 34:31 (18:14)

PGE VIVE: Wolff (1-30 min, 8/22 = 36 %), Kornecki (31-60 min, 4/21 = 19 %) - Fernandez 10 (2), Jurkiewicz 2 – Pehlivan 4, Kulesz 3 – Karacić 1, D. Dujszebajew 1 – Vujović 5 (3), A. Dujszebajew 1, Lijewski 3 – Janc 2 – Aginagalde 1, Guillo 1. Trener: Talant Dujszebajew.

Azoty: Koszowy (1-60 min, 12/43 = 28 %), Bogdanow (na jednego karnego, 0/1 = 0 %) - Jarosiewicz 1 (1), Mchawrab – Łangowski 3, Podsiadło – Moryń, Kowalczyk – Szyba 4, Przybylski 5 – Seroka 1 (1), Skwierawski 5 – Dawydzik 4, Kaprzak, Rogulski 8 (2). Trener: Michał Skórski.

Karne. PGE VIVE: 5/5. Azoty: 4/6. (Wolff obronił rzuty Seroki i Jarosiewicza).

Kary. PGE VIVE: 10 minut (Pehlivan 4, Janc, Kulesz, A. Dujszebajew po 2). Azoty: 12 minut (Łangowski, Kowalczyk, Dawydzik, Szyba, Rogulski, Podsiadło po 2).

Sędziowali: Andrzej Kierczak (Michałowice) i Tomasz Wrona (Kraków).

Widzów: 2300.

Przebieg: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:7 (‘12), 6:7, 6:8, 7:8, 7:9, 8:9, 9:10, 9:10, 9:11(‘21), 12:11 (‘23), 12:12, 13:12, 13:13 (‘25), 16:13 (‘28), 16:14, 18:14 – 19:14, 19:15, 21:15, 21:16, 22:16, 22:17, 23:17, 23:18, 25:18 (‘39), 25:22 (‘42), 27:22, 27:23, 28:23 (‘46), 28:27 (‘49), 29:27, 29:29 (‘51), 32:29 (‘55), 32:30, 33:30, 33:31, 34:31.

Nieoczekiwane emocje w meczu PGE VIVE z Azotami. W 51 minucie goście doprowadzili do remisu i w końcówce mistrzowie Polski musieli się mocno spiąć, żeby nie dopuścić do sensacji. - Brakowało nam koncentracji, chyba została na meczu z Vardarem – mówił rozgrywający naszego zespołu, Branko Vujović.

Dla obu zespołów mecz był przerywnikiem w rywalizacji europejskiej – PGE VIVE gra w sobotę w Veszprem z Telekomem, Azoty tego samego dnia rozegrają w Puławach z Gwardią Opole rewanżowy mecz o awans do fazy grupowej Pucharu EHF.
Poza kontuzjowanymi Mateuszem Jachlewskim, Arkadiuszem Moryto i Tomaszem Gębalą, wolne dostał Artiom Karaliok.

ZOBACZ SKRÓT MECZU W MATERIALE TVP SPORT

Goście bardzo dobrze zagrali w pierwszych 20 minutach. Żwawo poruszali się w obronie, dość mocno utrudniając naszym zawodnikom dochodzenie do czystych pozycji i zmuszając ich do gubienia piłki, sami dość łatwo dochodzili do sytuacji rzutowych, między innymi bardzo dobrze współpracując z obrotowymi. I nie pomogła dobra gra Andreasa Wolffa, który obronił między innymi dwa rzuty karne – w 12 minucie puławianie wygrywali 7:4. Dopiero w ostatnich dziesięciu minutach tej części gry obrony Wolffa nałożyły się na dobre akcji obronne oraz ofensywne PGE VIVE i wreszcie kibice otrzymali oczekiwany towar. Bardzo skuteczny był Angel Fernandez, który trafił 10 razy na 10 prób. Na pierwsze w meczu prowadzenie (12:11) w 23 minucie wyprowadził kielczan Krzysztof Lijewski. W końcówce mistrzowie Polski powiększyli prowadzenie do czterech trafień.

Byłeś na meczu PGE VIVE - Azoty Puławy? Znajdź się na zdjęciach

Dobrą grę Żółto-Biało-Niebiescy kontynuowali w pierwszych minutach po przerwie. W 38 minucie wygrywali 24:16. Ale potem znów coś się zaczęło psuć w grze gospodarzy. Dobrze bronił Walentyn Koszowy, ale inna rzecz, że czasem miał do odbicia naprawdę proste rzuty. Śpiąco było w kieleckiej obronie. W efekcie goście w 51 minucie, po golu Dawida Dawydzika doprowadzili do remisu. Za chwilę chwilę u puławian zawiodło to, co dobrze funkcjonowało przez cały mecz – dwa razy źle podali oni do koła. PGE VIVE zdobyło trzy bramki z rzędu i w miarę spokojnie dokończyło mecz.

W sobotę, 23 listopada, o godzinie 17.30 PGE VIVE zagra w w Veszprem mecz Ligi Mistrzów z Telekomem. Kolejny mecz w PGNiG Superlidze kielczanie rozegrają we wtorek, 26 listopada, o godzinie 18 w Piotrkowie Trybunalskim. Rywalem będzie Piotrkowianin.