Piaskowianka mistrzem jesieni, ale męczyła się z beniaminkiem. Grała okręgówka. 19-20.11.2022. Sprawdź wyniki, relacje i tabelę

W weekend 19-20.11.2022 gra świętokrzyska piłkarska klasa okręgowa. Sprawdź wyniki, relacje i tabelę. Archiwum
W weekend 19-20.11.2022 odbyła się ostatnia jesienna kolejka świętokrzyskiej, piłkarskiej klasy okręgowej. Mistrzem jesieni została Piaskowianka Piaski, która jednak musiała się mocno napracować na wygraną z Polonią Białogon Kielce. Jedenastu meczów z rzędu nie przegrał Hetman Włoszczowa. Sprawdź wyniki, relacje i tabelę.

Wicher Miedziana Góra - Zenit Chmielnik 3:1 (2:0).
Bramki: Łukasz Piotrowski 15, 40, Krystian Moskal 60 - Dawid Kuzia 88.
Gospodarze zaatakowali id pierwszych minut i z kilku okazji w pierwszej połowie wykorzystali dwie, w obu przypadkach trafiał Łukasz Piotrowski. Kiedy w drugiej części gry Krystian Moskal podwyższył na 3:0 wiadomo było, że gospodarze zgarną komplet punktów.

Piast Stopnica - Gród Ćmińsk 0:4.
Bramki: Cezary Trojan dwie, Emil Lurzyński i Kamil Frączyk z karnego.

OKS Opatów - Naprzód Jędrzejów 0:0.
Gospodarze, którzy ostatni raz wygrali 28 sierpnia z Bucovią Bukowa liczyli, że na koniec rundy jesiennej zdobędą komplet punktów z Naprzodem, który też ostatnio spisywał się słabiej. Nie udało się i opatowianie przezimują w strefie spadkowej.

Unia Sędziszów - Świt Ćmielów 3:1 (2:1)
Bramki: Tomasz Nartowski 28, Michał Grudzień 41, Krystian Zaręba 74 - Maciej Witek 14.
Ciekawy mecz, stojący na dobrym poziomie. Goście szybko wyszli na prowadzenie, ale Unia jeszcze przed przerwą zdobyła dwie bramki. Po przerwie wynik podwyższył wicelider klasyfikacji strzelców okręgówki, Krystian Zaręba. To był jego 19. gol w tym sezonie.

Hetman Włoszczowa - Victoria 2015 Skalbmierz 2:1 (0:0)
Bramki: Grzegorz Małek 67, 90+4 - Łukasz Łakota 83.
Hetman nie przegrał jedenastego meczu z rzędu, choć niewiele brakowało, a podzieliłby się punktami z beniaminkiem, bo w końcówce Victoria niepodziewanie wyrównała. Ale Grzegorz Małek trafił w tym meczu po raz drugi.

Sparta Dwikozy - Bucovia Bukowa 7:3 (4:1)
Ostre strzelanie w Dwikozach. Ostatnia w tabeli Bucovia, jak w wielu meczach tego sezonu, dobrze zaprezentowała się w grze ofensywnej, ale błędy w linii obrony sprawiły, że przegrała wysoko.

Arka Pawłów - Łysica Bodzentyn 0:2 (0:2)
Bramki: Jakub Wojtachnio 28, Arleison Martinez 38.
Arka rzadko przegrywa u siebie (do tej pory tylko jedna porażka beniaminka w Pawłowie), ale trafiła na wyjątkowo dobrze dysponowanego rywala, który już do przerwy zapewnił sobie wygraną.

Piaskowianka Piaski - Polonia Białogon Kielce 2:1 (0:1).
Bramki: Rafał Krzysztofik 72, 75 - Maksym Kaczmarski 13.
Polonia: Chruściel – Kudelski, Musiał, Kobryn, Bednarczuk – Kaczor (65. Turlej) , Maniara, Olijnik, Kaczmarski – Chrabąszcz (73. Cieślikiewicz), Grzegorski.

- Graliśmy na bardzo ciężkim boisku. Rywal po kontrze zdobył gola i w pierwszej połowie miał jeszcze okazje, żeby podwyższyć wynik. W przerwie zrobiliśmy zmiany i w drugiej połowie gra od razu wyglądała inaczej. Udało się zdobyć dwie bramki, wygrać i utrzymać pozycję lidera na koniec rundy jesiennej - mówił trener Piaskowianki, Mikołaj Pełka.

- Mamy dobre pierwszej połowy, a potem nie wiem, co się dzieje... Może brakuje sił, tym bardziej, że boisko było trudne do gry i biegania. Choć może boisko trochę nam pomogło, bo w pierwszej połowie dobrze się broniliśmy, przejmowaliśmy piłkę, robiliśmy dwa, trzy podania i byliśmy pod bramką Piaskowianki. Gole straciliśmy w krótkim odstępie, najpierw asystę zaliczył nasz zawodnik, potem po przegranej główce piłka spadła za plecy obrońców i Krzysztofik znów wiedział, co z nią zrobić - komentował trener gości, Piotr Kasperek.

• 16. Bucovia Bukowa 15 4 20-50

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]