Pięć medali naszych kolarzy na Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w Raszkowie [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Przedstawiciele Kielecczyzny zdobyli pięć medali w Raszkowie.
Przedstawiciele Kielecczyzny zdobyli pięć medali w Raszkowie. Zdjęcia Archiwum związku
W Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie szosowym. Województwo Świętokrzyskie reprezentowali uczniowie ze szkółek w Daleszycach, Wilczycach i Piekoszowie.

Nasi zawodnicy zdobyli w sumie pięć medali. W kategorii dziewcząt klasa VIII Roksana Barchan zdobyła dwa złote medale - zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego. W tej samej kategorii Natalia Kaczmarczyk również dwukrotnie stawała na podium zdobywając dwa srebrne medale w obu konkurencjach.

Do tego brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii chłopców klasa VIII dołożył Szymon Maciejewski. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się też inni zawodnicy Gabriela Kaczmarczyk, Bartosz Ungier i Kacper Kwiatek. Gabrysia zajęła 6 miejsce w jeździe indywidualnej na czas w kategorii dziewcząt klasa V. Bartek po przepięknym finiszu zajął 5 miejsce w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii chłopców klasa VII. Kacper również zajął wysokie 7 miejsce w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii chłopców klasa VI. Niestety, podczas finiszu inny z zawodników uderzył w jego przerzutkę i nie mógł wykorzystać pełnego przełożenia.

Obydwa wyścigi chłopców były też najliczniej obsadzonymi co jeszcze bardziej podnosi wartość zajętych przez nich lokat. Wszyscy zawodnicy reprezentują Szkółkę Kolarską KSKS Vento Bike Team Daleszyce.