Pięć medali świętokrzyskich pięściarzy - studentów

Sławomir STACHURA
Daniel Adamiec z Rushh Kielce wywalczył złoty medal
Daniel Adamiec z Rushh Kielce wywalczył złoty medal Sławomir Stachura
W Trzciance koło Wałcza odbyły się II Akademickie Mistrzostwa Polski w Boksie. Pięć medali wywalczyli na nich pięściarze świętokrzyskich klubów – dwa złote i trzy srebrne.

(Źródło:
nowiny24.pl)

Złote medale wywalczyli w mistrzostwach Daniel Adamiec z Rushh Kielce i jego klubowa koleżanka – Patrycja Myszko. Srebrne zdobyli natomiast Damian Falecki, Dominika Kołton i Karolina Witek z KSZO Ostrowiec.

Walczący w wadze do 75 kg Daniel Adamiec w finałowej walce nie dał najmniejszych szans Marcinowi Gołębiewskiemu z Nowego Dworu Mazowieckiego, pokonując go jednogłośnie na punkty 3:0.

Nie był to łatwy przeciwnik, ale moja wygrana nie podlegała dyskusji. Cała świętokrzyska ekipa wypadła dobrze, bo wywalczyliśmy w mistrzostwach pięć medali – przyznał Daniel, który tydzień temu wygrał swoją walkę w reprezentacji Polski w meczu z Irlandią w Chęcinach.

Drugie złoto dla świętokrzyskiego zdobyła Patrycja Myszko z Rushha, która w finale kategorii do 69 kg wygrała jednogłośnie na punkty z Dominiką Kołton z KSZO Ostrowiec.

Swoją finałową walkę przegrał w wadzie do 69 kg Damian Falecki z KSZO, który uległ 0:3 Mikołajowi Toberze ze Sportów Walki Piła.
- Oglądałem ten pojedynek i Damian walczył bardzo dobrze. Ale Tobera to reprezentant gospodarzy i wiadomo, że w takim przypadku walczy się u siebie łatwiej – przyznał Daniel Adamiec.

Srebrny medal akademickich mistrzostw zdobyła też Karolina Witek z KSZO (81 kg), która w pierwszej rundzie przez poddanie przez sekundanta, przegrała z mocną Sylwią Kusiak ze Skorpiona Szczecin.
Akademickie mistrzostwa były dla Daniela Adamca przetarciem przed młodzieżowymi mistrzostwami Polski zawodników do lat 23, które 15 października rozpoczną się w Koninie.

- To dla mnie bardzo ważna impreza. Chciałbym w niej wywalczyć złoty medal w wadze do 75 kg- mówi 22-letni Daniel Adamiec.