Pięć medali w Grudziądzu na mistrzostwach Polski w boksie. Złoto dla Sandry Drabik

Sławomir Stachura
Sandra Drabik ze swoim trenerem Markiem Soboniem na mistrzostwach w Grudziądzu
Sandra Drabik ze swoim trenerem Markiem Soboniem na mistrzostwach w Grudziądzu Facebook
Pięć medali zdobyły świętokrzyskie zawodniczki w mistrzostwach Polski w boksie, które odbywały się w Grudziądzu. Złoty wywalczyła seniorka Sandra Drabik z klubu Soma Gym Kickboxing Kielce.

Sandra to najbardziej utytułowana świętokrzyska zawodniczka i w Grudziądzu potwierdziła prymat w wadze olimpijskiej do 51 kg. Jednogłośnie na punkty pokonała Angelikę Krysztoforską z KSW Róża Karlino.

- Bardzo się cieszę z tego kolejnego tytułu. W 100 procentach zrealizowałam plan jaki z trenerem Markiem Soboniem nakreśliliśmy sobie przed tym finałem – mówiła 30-letnia Sandra Drabik, która zdobyła dziewiąty swój medal w mistrzostwach Polski. ma na koncie trzy tytuły mistrzowskie, cztery srebra i dwa brązowe medale.

W finale walczyły też dwie inne świętokrzyskie zawodniczki – juniorka Krystyna Lakichuk z Rushh Kielce i juniorka Wiktoria Krakowiak z SKB Skarżysko. Lakichuk, Ukrainka walcząca od niedawna w barwach kieleckiego klubu, w finale wagi do 51 kg przegrała w finale 0:5 z broniącą tytułu Wiktorią Rogalinską ze Skorpiona Szczecin. Rywalizująca w wadze do 75 kg Krakowiak w pierwszej rundzie przez rsc uległa Darii Paradzie ze Skorpiona Szczecin.
Brązowe medale zdobyły w Grudziądzu seniorka Kinga Syska ze Skalnika Wiśniówka oraz juniorka Iga Klepacz z KSZO Ostrowiec.

Na złoto swojej podopiecznej Krystyny Lakichuk liczył też trener i prezes Rushh Kielce Grzegorza Nowaczek.
- Tym razem jeszcze się nie udało, ale pracujemy dalej. Krystyna to bardzo utalentowana zawodniczka – podkreślił Grzegorz Nowaczek.