Pięcioletni chłopczyk z powiatu namysłowskiego został...

  Pięcioletni chłopczyk z powiatu namysłowskiego został dotkliwie pogryziony przez psa. Przewieziono go do USK w Opolu

  Zdjęcie autora materiału
  Krzysztof Ogiolda

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Chłopczyk został przetransportowany śmigłowcem LPR do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

  Chłopczyk został przetransportowany śmigłowcem LPR do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. ©ratownictwo.opole.pl

  Dziecko ma bardzo rozległe rany twarzy i głowy. Śmigłowcem LPR zostało przewiezione do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Przejdzie operację chirurgiczną.
  Chłopczyk został przetransportowany śmigłowcem LPR do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

  Chłopczyk został przetransportowany śmigłowcem LPR do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. ©ratownictwo.opole.pl

  Jak poinformował starszy sierżant Dariusz Świątczak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, około 15.00 policja otrzymała zgłoszenie o pięcioletnim dziecku, które w jednej z miejscowości powiatu namysłowskiego zostało pogryzione przez owczarka niemieckiego. Pies był na smyczy w obecności 49-letniego mężczyzny. Dziecko pozostawało pod opieką matki.
  Pies jest szczepiony, co potwierdza dokumentacja. Policja ustala szczegółowe okoliczności zdarzenia.

  - Chłopiec został na miejscu zaopatrzony wstępnie przez Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – mówi dr Wojciech Walas, ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - Został on zaintubowany i helikopterem dostarczony do naszego szpitala. Na oddziale ratunkowym chirurdzy wstępnie opatrzyli rany opatrunkami bandażowymi i pacjent został przekazany do nas w celu przygotowania do operacji chirurgicznej. Rany trzeba pozszywać. Te rany twarzy i głowy są bardzo rozległe. Chłopiec jest w stanie stabilnym, ale to jest potężny uraz dotyczący bardzo wrażliwej okolicy ciała. Rany są zanieczyszczone - flora bakteryjna pyska psa powoduje zwykle złe gojenie.

  OPOLSKIE INFO - 11.05.2018  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo