"Piękna Nasza Polska Cała" - dzieci z Przedszkola numer 3 w...

  "Piękna Nasza Polska Cała" - dzieci z Przedszkola numer 3 w Staszowie zaangażowały się w ciekawy projekt [ZDJĘCIA]

  ach

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  "Piękna Nasza Polska Cała" - dzieci z Przedszkola numer 3 w Staszowie zaangażowały się w ciekawy projekt [ZDJĘCIA]
  1/25

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Przedszkole numer 3 Staszów

  W miesiącach, od września do grudnia Przedszkole numer 3 w Staszowie realizowało Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”. W wiele przedsięwzięć zaangażowały się wszystkie grupy przedszkolne.
  Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków - 100 rocznicę odzyskania niepodległości.Wiek przedszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi.

  W projekt zaangażowały się wszystkie grupy przedszkolne naszej placówki, realizując wybrane przez siebie zadania.Grupa 3-latków zorganizowała kącik patriotyczny, cieszący się ogromnym zainteresowaniem dzieci i dorosłych.
  Dzieci z grupy 3-4 latki wysłały kartkę z naszego pięknego miasta do organizatorów projektu. Natomiast 4-latki zaprezentowały zabawę ludową ,,Miotlarz''. Dzieci z grupy 5-latki zachwyciły spektakularnym pokazem mody patriotycznej. Grupa 5-6 latków zaprezentowała wiersz pt.,,Co to jest Polska?''.,,Katechizm polskiego dziecka"W. Bełzy brzmiał pięknie w wykonaniu dzieci z grupy 6-latki A. Druga grupa 6-latków zaprezentowała taniec ludowy ,,Koziorajka". Dwie grupy dzieci 6-letnich odśpiewały hymn narodowy z należnymi honorami.Tradycyjne smaki potraw przypomniały dzieci z grupy przedszkolnej w Dobrej. Całość wydarzenia podsumowano prezentacją multimedialną ,,Symbole narodowe''oraz quizem ,,Kocham Cię Polsko''.

  Celem programu jest kształtowanie postaw patriotycznych , uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski, kształtowanie tożsamości narodowej dzieci poprzez poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych, poznanie tradycji, zwyczajów, poznanie tańców ludowych, wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem.Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN.

  Honorowy patronat nad Projektem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacyjne „Bliżej Przedszkola”, Wydawnictwo Edukacyjne MAC, Telewizja Łódzka, Telewizja Aleksandrowski Kurier, Zespół ludowy „Rokiczanka”.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.