Pierwsza linia PGE Vive Kielce znów skuteczna

PK
Anna Benicewicz-Miazga
Do przerwy były problemy, ale końcowy wynik sobotniego meczu piłkarzy ręcznych PGE Vive Kielce z MMTS Kwidzyn (36:21) był prawie identyczny, jak rezultat ubiegłotygodniowego spotkania kielczan z MKS Kalisz (36:20).

W statystykach znów dominowali gracze pierwszej linii, w ubiegłym tygodniu skrzydłowi, w meczu z MMTS obrotowy Julen Aginagalde (6/6) i skrzydłowy Blaż Janc (6/7). Ten drugi przestrzelił pierwszy rzut, a potem już się nie mylił. Pozostali gracze pierwszej linii też byli skuteczni - Manuel Strlek 3/3, Mateusz Jachlewski 2/2, Mateusz Kus 2/2, Bartłomiej Bis 2/2, Darko Djukić 2/3.

W drugiej połowie kielczanie znacznie poprawili skuteczność i zakończyli mecz w tym elemencie z 71 -procentowym procentem (w Kaliszu mieli 75 procent).