Pierwsza porażka "Lwów", gol Marka Bulta dla "Lisów", rekord THW Kiel

PK
Trener "Lwów" Ola Lindgren.
Trener "Lwów" Ola Lindgren. Fot. Rhein-Neckar Loewen
Pierwszej porażki w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi piłkarzy ręcznych poniosły Rhein-Neckar Löwen Karola Bieleckiego, Sławomira Szmala i Grzegorza Tkaczyka. "Lwy", które są rywalami Vive Targi Kielce w grupie A Ligi Mistrzów, przegrały na wyjeździe z SC Magdeburg. Jednego gola dla Fuechse Berlin zdobył niechciany w Vive Targi Kielce Mark Bult.

Mecz w Magdeburgu był zacięty. Goście prowadzili 5:1, ale "Gladiatorzy" szybko wyrównali i do 35 minuty prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Magdeburg zapewnił sobie wygraną w ostatnich 10 minutach, gdy odskoczył najpierw na cztery, a za chwilę na pięć bramek.

Karol Bielecki wyszedł w pierwszej siódemce i zdobył cztery bramki, potem zmienił go Grzegorz Tkaczyk (1 gol), Sławomir Szmal bronił w ostatnich pięciu minutach. Najlepszymi zawodnikami R-NL w tym meczu byli bramkarz Henning Fritz i kołowy Bjarte Myrhol. Trzy gole dla gospodarzy zdobył reprezentant Polski Bartosz Jurecki. - Magdeburg zaprezentował bardzo dobrą, szybką grę, a my popełniliśmy za dużo błędów technicznych, szczególnie na początku drugiej połowy - mówił trener gości, Ola Lindgren.

Po tej przegranej "Lwy" spadły na szóste miejsce w tabeli.

SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen 33:29 (16:17)

Rhein-Neckar Löwen: Fritz (1.-55.), Szmal (55.) - Stefánsson 2, Lund 4, Bielecki 4, Čupić 2, Gensheimer 6 (4), Myrhol 6, Roggisch, Tkaczyk 1, Müller, Schmid 2, Gunnarsson 1, Groetzki 1.
Przebieg: 0:3 (3.), 1:5 (4.), 5:5 (9.), 9:9 (14.), 10:13 (18.), 14:15 (23.), 16:17 - 17:17 (31.), 18:19 (35.), 21:19 (40.), 24:23 (45.), 26:24 (49.), 28:25 (52.), 30:26 (54.), 32:28 (57.), 33:29.

Mark Bult, który nie zmieścił się w kadrze Vive Targi Kielce na sezon 2010/2011 i wrócił do swojego poprzedniego klubu, zagrał w wygranym przez "Lisy" meczu z MT Melsungen. Zespół z Berlina wygrał na własnym parkiecie 29:23, a Bult zaliczył jednego gola i jedną karę dwuminutową. O trzy trafienia skuteczniejszy był Islandczyk Alexander Pettersson, który został sprowadzony do Fuechse na miejsce Bulta po jego odejściu. Trzy gole dla gospodarzy zdobył reprezentant Polski, Bartłomiej Jaszka.

Rekordowe zwycięstwo odniósł natomiast inny rywal kielczan z grupy Ligi Mistrzów, THW Kiel. Lider Bundesligi na własnym terenie rozgromił Balingen-Weilstetten 40:18.

THW Kiel - HBW Balingen-Weilstetten 40:18 (17:8)

THW Kiel: Omeyer (1.-36., 10 obron, 1 gol), Palicka (36.-60., 3 obrony) - Lundström 3, Dragicević 5, Sprenger 5, Ahlm 3, Kubes 1, Reichmann 1, Zeitz 6, Palmarsson 3, Ilić 5 (3), Klein 1, Jicha 6.