PIERWSZAKI 2018| Wybieramy najsympatyczniejsze pierwszaki w...

  PIERWSZAKI 2018| Wybieramy najsympatyczniejsze pierwszaki w powiecie ostrowieckim. W nagrodę bajkowa wycieczka do Pacanowa!

  NT

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  PIERWSZAKI 2018| Wybieramy najsympatyczniejsze pierwszaki w powiecie ostrowieckim. W nagrodę bajkowa wycieczka do Pacanowa!
  Już po raz 16 prezentujemy klasy pierwsze z powiatu ostrowieckiego. To zwieńczenie ważnej akcji „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły” organizowanej przez Echo Dnia przy pomocy prezydenta, burmistrzów i wójtów, policji, straży pożarnej, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, marszałka województwa i wojewody. Na dzieciaki czeka mnóstwo niespodzianek, a wśród nich główna nagroda w powiecie - wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie!
  PIERWSZAKI 2018| Wybieramy najsympatyczniejsze pierwszaki w powiecie ostrowieckim. W nagrodę bajkowa wycieczka do Pacanowa!

  KLIKNIJ I GŁOSUJ NA NAJSYMPATYCZNIEJSZE PIERWSZAKI W POWIECIE


  POWIAT OSTROWIECKI  ZOBACZ RANKING NAJSYMPATYCZNIEJSZYCH KLAS W NASZYM POWIECIE


  „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły” to akcja edukacyjna skierowana do wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu całego województwa świętokrzyskiego. Głównym celem całego przedsięwzięcia jest przekazanie dzieciom najważniejszych wiadomości na temat bezpieczeństwa oraz propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia.

  W ramach akcji odwiedzaliśmy uczniów klas pierwszych razem ze specjalnie powołaną ekipą specjalistów, aby w atrakcyjny sposób, poprzez konkursy i zabawę wyjaśnić dzieciom zasady zdrowia i higieny oraz bezpiecznego zachowania się w szkole czy miejscu zamieszkania. Przez dwa miesiące Jeż Edek i Koziołek Matołek, razem z naszą ekipą odwiedzał domy kultury, szkoły i galerie handlowe. Łącznie zorganizowaliśmy 19 spotkań na które zaprosiliśmy ponad 500 szkół z terenu całego województwa.

  NASI PARTNERZY O AKCJI  Ważne informacje i terminy


  ► Głosowanie w akcji "Pierwszaki 2018" rozpoczęło się w czwartek, 6 grudnia o godzinie 12 i zakończy się w piątek, 28 grudnia 2018 roku o godzinie 23
  ► Wszystkie zdjęcia klas pierwszych zaprezentujemy w papierowym wydaniu Echa Dnia oraz na naszym portalu w czwartek, 6 grudnia
  ► Nagrodzimy trzy najlepsze klasy w powiecie ostrowieckim
  ► Oprócz nagród w dla najlepszych w powiecie, przygotowaliśmy także wyjątkowe nagrody dla trzech najlepszych klas w województwie

  ATRAKCYJNE NAGRODY  NAGRODY DLA I MIEJSCA W POWIECIE

  Klasa z pierwszego miejsca weźmie udział w wycieczce do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie z mnóstwem atrakcji. Na dzieci czeka między innymi wyprawa do krainy baśni - „Bajkowy Świat” to unikalna ekspozycja, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. To stworzona specjalnie z myślą o dzieciach wspólna podróż przez baśniowe krainy – pełna obrazów, dźwięków, barw, zaskoczeń. W tej przygodzie pośrednikami między światem bajki a rzeczywistością są przewodnicy:Dzwoneczek, Czerwony Kapturek lub Królewna Śnieżka
  Podczas tego niesamowitego dnia wezmą udział także w warsztatach „Wybuchowa Nauka”. W trakcie godzinnych warsztatów wykonają fascynujące doświadczenia z wykorzystaniem ciekłego azotu i innych materiałów. Sprawiają, że bita śmietana zamienia się w lody śmietankowe, zapałka mocniej świeci, a za pomocą banana można wbić gwoździa w deseczkę.
  Na zwycięską klasę czeka także Kraina Soria Moria, czyli poszukiwanie zamku szczęścia, czyli interaktywna wystawa – opowieść oparta na fińskim systemie edukacji, nawiązuje do skandynawskich tradycji bajarskich, łącząc świat baśni, legend i podań krajów Północy z najnowocześniejszą technologią ekspozycyjną. Uczniowie zostaną zaproszeni do udziału w kilkustanowiskowej grze – historii o dramatycznej narracji.
  Dodatkowo każde dziecko z klasy, która zajmie pierwsze miejsce w każdym powiecie lub Kielcach otrzyma książeczkę edukacyjną od Partnera naszej akcji - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach.
  NAGRODY DLA II MIEJSCA W POWIECIE


  Klasa z drugiego miejsca otrzyma zaproszenie do Alei Miniatur Sabat Krajno z przewodnikiem. Aleja Miniatur udostępnia podróż po całym świecie w zaledwie kilka godzin! Dzieci przeniosą się prawie na wszystkie kontynenty świata, aby poznać kulturę i architekturę z najróżniejszych zakątków globu. W parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Prawie wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:25.  Dodatkowo klasa zostanie zaproszona na seans w kinie 6D. Kino oferuje aż do 12 różnych efektów, 15 filmów do wyboru. Dzieci przejdą się po lasach Amazonii, odwiedzą opuszczony szpital albo zmierzą się z Halloweenowym stworem.  Dodatkowo każde dziecko z klasy, która zajmie drugie miejsce w każdym powiecie lub Kielcach otrzyma szelki odblaskowe od Partnera naszej akcji - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach.
  NAGRODY DLA III MIEJSCA W POWIECIE

  Klasa, która zajmie trzecie miejsce w powiecie otrzyma wycieczkę do Galerii Korona w Kielcach. Na dzieci będzie czekał seans w Multikinie obejmujący bajkę bądź film z bieżącego repertuaru.  Dzieci podczas wizyty w Galerii Korona będą mogły także wyszaleć się podczas zabawy w Bawialni Czary-Mary. Otrzymają jednogodzinne wejście.  Dodatkowo każde dziecko z klasy, która zajmie trzecie miejsce w każdym powiecie lub Kielcach otrzyma opaski odblaskowe od Partnera naszej akcji - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach.  NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH W WOJEWÓDZTWIE  Trzy klasy, które zdobędą najwięcej głosów w całym województwie świętokrzyskim otrzymają dodatkowe, wspaniałe nagrody.

  I MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

  Klasa, która ze wszystkich powiatów oraz z Kielc otrzyma najwięcej głosów w klasyfikacji powiatowej otrzyma wycieczkę do Zatorlandu w Zatorze. „Echo Dnia” zapewnia bilety wstępu, przejazd autokarem oraz wyżywienie dla całej klasy. Podczas dnia pełnego wrażeń dzieci odwiedzą Park Ruchomych Dinozaurów – Dinozatorland, Park Owadów, Park Mitologii oraz Lunapark.  II i III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

  Każde dziecko z klas, które zajmą drugie i trzecie miejsce w województwie świętokrzyskim otrzyma pamiątkowy kubek ze zdjęciem swojej klasy.
  Informacji o akcji udziela Katarzyna Pakuła tel. 691 770 003 (pon-pt godz 9.00-16.00), e-mail: katarzyna.pakula@polskapress.pl
  REGULAMIN AKCJI

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo