PIERWSZAKI 2018| Wybieramy najsympatyczniejsze pierwszaki w powiecie pińczowskim. W nagrodę bajkowa wycieczka do Pacanowa!

NT
Już po raz 16 prezentujemy klasy pierwsze z powiatu pińczowskiego. To zwieńczenie ważnej akcji „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły” organizowanej przez Echo Dnia przy pomocy burmistrza Pińczowa Włodzimierza Baduraka, policji, straży pożarnej, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, marszałka województwa i wojewody. Na dzieciaki czeka mnóstwo niespodzianek, a wśród nich główna nagroda w powiecie - wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie!

KLIKNIJ I GŁOSUJ NA NAJSYMPATYCZNIEJSZE PIERWSZAKI W POWIECIE

POWIAT PIŃCZOWSKI

ZOBACZ RANKING NAJSYMPATYCZNIEJSZYCH KLAS W NASZYM POWIECIE

PIERWSZAKI 2018/2019 | Kto zdobędzie główną nagrodę? Pierwsz...

„Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły” to akcja edukacyjna skierowana do wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu całego województwa świętokrzyskiego. Głównym celem całego przedsięwzięcia jest przekazanie dzieciom najważniejszych wiadomości na temat bezpieczeństwa oraz propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia.

W ramach akcji odwiedzaliśmy uczniów klas pierwszych razem ze specjalnie powołaną ekipą specjalistów, aby w atrakcyjny sposób, poprzez konkursy i zabawę wyjaśnić dzieciom zasady zdrowia i higieny oraz bezpiecznego zachowania się w szkole czy miejscu zamieszkania. Przez dwa miesiące Jeż Edek i Koziołek Matołek, razem z naszą ekipą odwiedzał domy kultury, szkoły i galerie handlowe. Łącznie zorganizowaliśmy 19 spotkań na które zaprosiliśmy ponad 500 szkół z terenu całego województwa.

Ważne informacje i terminy

► Głosowanie w akcji "Pierwszaki 2018" rozpoczęło się w czwartek, 6 grudnia o godzinie 12 i zakończy się w piątek, 28 grudnia 2018 roku o godzinie 23
► Wszystkie zdjęcia klas pierwszych zaprezentujemy w papierowym wydaniu Echa Dnia oraz na naszym portalu w czwartek, 6 grudnia
► Nagrodzimy trzy najlepsze klasy w powiecie pińczowskim
► Oprócz nagród w dla najlepszych w powiecie, przygotowaliśmy także wyjątkowe nagrody dla trzech najlepszych klas w województwie

ATRAKCYJNE NAGRODY

NAGRODY DLA I MIEJSCA W POWIECIE

Klasa z pierwszego miejsca weźmie udział w wycieczce do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie z mnóstwem atrakcji. Na dzieci czeka między innymi wyprawa do krainy baśni - „Bajkowy Świat” to unikalna ekspozycja, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. To stworzona specjalnie z myślą o dzieciach wspólna podróż przez baśniowe krainy – pełna obrazów, dźwięków, barw, zaskoczeń. W tej przygodzie pośrednikami między światem bajki a rzeczywistością są przewodnicy:Dzwoneczek, Czerwony Kapturek lub Królewna Śnieżka

Podczas tego niesamowitego dnia wezmą udział także w warsztatach „Wybuchowa Nauka”. W trakcie godzinnych warsztatów wykonają fascynujące doświadczenia z wykorzystaniem ciekłego azotu i innych materiałów. Sprawiają, że bita śmietana zamienia się w lody śmietankowe, zapałka mocniej świeci, a za pomocą banana można wbić gwoździa w deseczkę.

Na zwycięską klasę czeka także Kraina Soria Moria, czyli poszukiwanie zamku szczęścia, czyli interaktywna wystawa – opowieść oparta na fińskim systemie edukacji, nawiązuje do skandynawskich tradycji bajarskich, łącząc świat baśni, legend i podań krajów Północy z najnowocześniejszą technologią ekspozycyjną. Uczniowie zostaną zaproszeni do udziału w kilkustanowiskowej grze – historii o dramatycznej narracji.

Dodatkowo każde dziecko z klasy, która zajmie pierwsze miejsce w każdym powiecie lub Kielcach otrzyma książeczkę edukacyjną od Partnera naszej akcji - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach.

NAGRODY DLA II MIEJSCA W POWIECIE

Klasa z drugiego miejsca otrzyma zaproszenie do Alei Miniatur Sabat Krajno z przewodnikiem. Aleja Miniatur udostępnia podróż po całym świecie w zaledwie kilka godzin! Dzieci przeniosą się prawie na wszystkie kontynenty świata, aby poznać kulturę i architekturę z najróżniejszych zakątków globu. W parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Prawie wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:25.

Dodatkowo klasa zostanie zaproszona na seans w kinie 6D. Kino oferuje aż do 12 różnych efektów, 15 filmów do wyboru. Dzieci przejdą się po lasach Amazonii, odwiedzą opuszczony szpital albo zmierzą się z Halloweenowym stworem.

Dodatkowo każde dziecko z klasy, która zajmie drugie miejsce w każdym powiecie lub Kielcach otrzyma szelki odblaskowe od Partnera naszej akcji - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach.

NAGRODY DLA III MIEJSCA W POWIECIE

Klasa, która zajmie trzecie miejsce w powiecie otrzyma wycieczkę do Galerii Korona w Kielcach. Na dzieci będzie czekał seans w Multikinie obejmujący bajkę bądź film z bieżącego repertuaru.

Dzieci podczas wizyty w Galerii Korona będą mogły także wyszaleć się podczas zabawy w Bawialni Czary-Mary. Otrzymają jednogodzinne wejście.

Dodatkowo każde dziecko z klasy, która zajmie trzecie miejsce w każdym powiecie lub Kielcach otrzyma opaski odblaskowe od Partnera naszej akcji - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach.

NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH W WOJEWÓDZTWIE

Trzy klasy, które zdobędą najwięcej głosów w całym województwie świętokrzyskim otrzymają dodatkowe, wspaniałe nagrody.

I MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

Klasa, która ze wszystkich powiatów oraz z Kielc otrzyma najwięcej głosów w klasyfikacji powiatowej otrzyma wycieczkę do Zatorlandu w Zatorze. „Echo Dnia” zapewnia bilety wstępu, przejazd autokarem oraz wyżywienie dla całej klasy. Podczas dnia pełnego wrażeń dzieci odwiedzą Park Ruchomych Dinozaurów – Dinozatorland, Park Owadów, Park Mitologii oraz Lunapark.

II i III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

Każde dziecko z klas, które zajmą drugie i trzecie miejsce w województwie świętokrzyskim otrzyma pamiątkowy kubek ze zdjęciem swojej klasy.

PIERWSZAKI 2018| Wybieramy najsympatyczniejsze pierwszaki w powiecie pińczowskim. W nagrodę bajkowa wycieczka do Pacanowa!

O akcji "Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły" mówi Włodzimierz Badurak - Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów

W trosce o bezpieczeństwo dzieci z Miasta i Gminy Pińczów, m.in.: zapewniamy bezpieczną drogę do i ze szkoły - zapewniamy transport dzieci z domu do szkoły oraz ze szkoły do domów. Osobny transport zapewniamy również dla dzieci niepełnosprawnych. Ponadto w szkołach działają świetlice dla dzieci, które nie mogą być odebrane bezpośrednio po zajęciach szkolnych. Każdego roku zakupujemy odblaski, które rozdawane są dzieciom w szkołach, przedszkolach oraz podczas organizowanych przez Gminę Pińczów imprez i festynów. W szkołach organizowane są spotkania z przedstawicielami straży i policji, a także dzieci mają możliwość przyjrzeć się pracy służb bezpieczeństwa odwiedzając wyżej wymienione jednostki. Prowadzimy także profilaktykę uzależnień.

Informacji o akcji udziela Katarzyna Pakuła tel. 691 770 003 (pon-pt godz 9.00-16.00), e-mail: [email protected]
REGULAMIN AKCJI

Wideo