PIERWSZAKI 2018| Zobacz co o akcji "Pierwszaki - zdrowo i...

  PIERWSZAKI 2018| Zobacz co o akcji "Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły" w powiecie ostrowieckim mówią nasi partnerzy!

  NT

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  PIERWSZAKI 2018| Zobacz co o akcji "Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły" w powiecie ostrowieckim mówią nasi partnerzy!
  Już po raz 16 prezentujemy klasy pierwsze z całego województwa świętokrzyskiego. To zwieńczenie ważnej akcji „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły” . W ramach akcji odwiedzaliśmy uczniów klas pierwszych razem ze specjalnie powołaną ekipą specjalistów, aby w atrakcyjny sposób, poprzez konkursy i zabawę wyjaśnić dzieciom zasady zdrowia i higieny oraz bezpiecznego zachowania się w szkole czy miejscu zamieszkania. Zobacz co o akcji mówią nasi partnerzy!
  PIERWSZAKI 2018| Zobacz co o akcji "Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły" w powiecie ostrowieckim mówią nasi partnerzy!

  Jerzy Murzyn – Wójt Gminy Bodzechów


  Z chęcią bierzemy udział w akcji „Pierwszaki – Zdrowo i bezpiecznie do szkoły” organizowanej przez Echo Dnia. Uważam, że bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców gminy jest niezwykle ważną kwestią i każda forma propagowania go, jest znakomitym pomysłem. Tym bardziej, jeśli jest podawana w przystępnej, zabawowej formie. Najmłodsi uczniowie naszych szkół już teraz nabywają wiedzę, która będzie pożyteczna każdego dnia. Wierzę, że akcja przyniesie same pozytywne skutki.

  Joanna Suska – Burmistrz Miasta i Gminy Ćmielów


  1 września 2018r. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ćmielowie powitała w swoich progach 23 nowych uczniów. Od pierwszego dnia nauki pierwszaki zostały otoczone szczególną opieką. We wrześniu przeprowadzono szereg zajęć edukacyjnych, których celem było zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Szkołę odwiedzili przedstawiciele KRUS i przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się w gospodarstwie wiejskim. W trosce o zdrowie swoich podopiecznych placówka przystąpiła do realizacji programu „Warzywa, owoce i mleko w szkole”. Uczniowie wzięli udział akcji edukacyjnej „Szybuj bezpiecznie w chmurze internetowej”. Aby jeszcze lepiej odnaleźć się w nowej rzeczywistości, współdziałając z Samorządem Szkolnym, uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w tworzeniu „Łańcucha Wzajemnej Przyjaźni i Życzliwości”.


  Lech Łodej – Burmistrz Miasta i Gminy Kunów


  Na początku swojej kadencji wspólnie z Komendantem Komisariatu Policji w Kunowie Mariuszem Wiączkiem rozdawałem na ulicach Kunowa opaski odblaskowe, ponieważ uważam, że używanie elementów odblaskowych sprawia, że kierowca może dostrzec pieszego z dużo większej odległości i bezpiecznie go ominąć. Zatem używajmy odblasków nie tylko ze względu na obowiązujące przepisy, ale przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa. W szkołach w Kunowie odbywają się akcje mające na celu zwrócenie uwagi dzieci na przepisy drogowe oraz cykliczne apele szkolne i zajęcia z przepisów drogowych na lekcjach wychowawczych. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Janiku uczestniczy w akcji "Odblaski – jestem bezpieczny na drodze" organizowanej przez PZU i MEN. Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie im. Antoniego Hedy "Szarego" we wrześniu br. zorganizowała apel dla uczniów pn. "Bądź widoczny i bezpieczny na drodze" połączony z rozdaniem uczniom odblasków.


  Krzysztof Gajewski - Wójt Gminy Waśniów


  Szkoły podejmują szereg działań mających na celu propagowanie wśród uczniów zasad bezpieczeństwa jak i zdrowego stylu życia. Różnego rodzaju zadania profilaktyczne są prowadzone zarówno w ramach lekcji jak i zajęć pozalekcyjnych. Nasi uczniowie wiedzą jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy powinien posiadać. Bezpieczeństwo to również drogi i chodniki, których przybywa każdego roku i dzięki którym mieszkańcy mogą poruszać się bez obaw. Profilaktyka zdrowego stylu życia to uczestnictwo w programach zdrowotnych organizowanych przez SANEPID w Ostrowcu Św., udział w ogólnopolskich akcjach takich jak „Szklanka mleka „ czy „Owoce w szkole”. W klasach młodszych przeprowadza się cyklicznie zajęcia poświęcone zdrowemu żywieniu- „Jemy zdrowo i kolorowo”. Szkoła jest również miejscem , gdzie dzieci poznają różnorodne formy spędzania wolnego czasu , czemu sprzyjają nowoczesne hale sportowe przy placówkach oświatowych.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo