Pierwsze w tym roku medale dla Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. Sylwester Lepiarz mistrzem

Sławomir Sijer
Na prowadzeniu Sylwester Lepiarz.
Na prowadzeniu Sylwester Lepiarz. LKB Rudnik
Sylwester Lepiarz z Ludowego Klubu Biegacza z Rudnika został mistrzem Polski podczas rozegranych w Bielsku Białej zawodów w stylu anglosaskim.

Podczas pierwszych w tym roku zawodów w biegach górskich biegacze LKB Rudnik zdobyli więcej medali. W biegach mężczyzn srebro wywalczył Piotr Jaśtal. W kategorii U 14 trzecie miejsce zajął Jakub Słomiński na dystansie 1200 metrów. Piąty na dystansie 5300 metrów był Dariusz Sikora a ósmy Kamil Mąka. Seniorzy biegali na 11 kilometrów.

Wśród kobiet w kategorii seniorek z druga była Martyna Kantor z Rudnika a trzecia na dystansie 1200 metrów Julia Kaczmarska.
Z Rudnika wystartowało 18 osób. Biegano w stylu anglosaskim, czyli pod górę i z góry. LKB Rudnik sklasyfikowany został na 6 miejscu na 32 uczestniczące w zawodach kluby.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?