Pierwsze ZOO w województwie świętokrzyskim! Powstało z...

  Pierwsze ZOO w województwie świętokrzyskim! Powstało z pasji... (WIDEO, zdjęcia)

  Marta Baran

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Pierwsze ZOO w województwie świętokrzyskim! Powstało z pasji... (WIDEO, zdjęcia)
  1/31
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Krogulec

  Jeśli w Pacanowie kozy kują to w Lisowie... antylopy gnu harcują. Nie tylko z resztą one, bo w Ogrodzie Zoologicznym Leśne Zacisze, czyli w pierwszym parku zoologicznym w województwie świętokrzyskim jest blisko 100 nietypowych gatunków zwierząt.


  Czy wiecie, że mangalice to świnie, które wyglądają jak owce, a zachowują się jak psy? A nieświerszczuki potrafią szczekać? Zaś arui grzywiasta śpi cały dzień, a w nocy jest aktywna? Jeśli nie, to warto wybrać się do nowo otwartego ZOO "Leśne Zacisze" w Lisowie nieopodal Kielc. Jest to pierwsze i jedyne dotąd ZOO w województwie świętokrzyskim.

  "Leśne Zacisze" mieści się dokładnie przy ulicy Wygwizdów 6. Peryferyjne położenie sprzyja 95 gatunkom rozmaitych zwierząt, jakie żyją na 24 hektarowej działce.

  OGLĄDAJ KONIECZNIE:
  Wiadomości: Pierwsze zoo w województwie. Niesamowite okazy


  I chociaż status parku zoologicznego "Leśne Zacisze" uzyskało niedawno, to miejsce ze zwierzętami istnieje już od 2002 roku. Warto uwzględnić, że od samego początku, właściciele wiązali spore plany z tym szczególnym placem i stopniowo ,,wprowadzali” do swoich zagród coraz to nowsze i bardziej wyszukane odmiany zwierząt, jak również rozbudowywali zagrody i alejki. Dzięki temu, aktualnie w ZOO można nie tylko zobaczyć mnóstwo zwierząt, jak również pospacerować, a nawet zrobić grilla. W parku udostępniona jest bowiem altanka oraz plac zabaw. Kolejną atrakcją w ofercie Leśnego Zacisza jest przejażdżka wozem konnym. Goście parku zwiedzają go samodzielnie, dzięki czemu każdy z nich może bez pośpiechu np. przeczytać informacje dotyczące danego okazu widniejące na planszach przy ogrodzeniach, czy fotografować zwierzęta. W Leśnym Zaciszu można też po prostu odpocząć, bo kto z odwiedzających nie skusi się, by usiąść chwilę w cieniu i wsłuchać się w śpiew egzotycznych ptaków?

  - To zawsze było moje marzenie, żeby mieszkać w lesie ze zwierzętami. I po latach mi się to udało. Wcześniej mieszkałem w Bilczy, a później przeniosłem się na te działkę, bo tam zaczęło być za ciasno, ponieważ w krótkim czasie pojawiło się tam wiele domów. Ja lubię ciszę i spokój. Dlatego mam... Leśne Zacisze - mówił Paweł Zawadzki, właściciel tego 5 w kraju prywatnego zoo.
  Leśne Zacisze to poniekąd miejsce niezwykle. Dlaczego? Otóż, na stosunkowo niedużej działce można nabyć mnóstwo ciekawych informacji przyrodniczych. Co więcej, miejscowość jest położona około 25 kilometrów od Kielc, a w towarzystwie rożnych zwierząt pochodzących z całego świata można poczuć się w niej niczym w dzikiej Afryce lub odległej Azji. Czy potrzeba lepszych rekomendacji? Leśne Zacisze zaprasza!

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Podniebna gmina Łopuszno [WIDEO, ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA]

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się