Pierwszy sparing piłkarzy Staru Starachowice zwycięski. Stal Kunów pokonana 2:0 (ZDJĘCIA)

Sławomir Sijer
Zdjęcia: FB Staru Starachowice/Pan Słoka Photography
W pierwszym meczu sparingowym przed sezonem 2020/21 w IV lidze świętokrzyskiej Star Starachowice pokonał Stal Kunów 2:0. Bramki zdobyli Karol Kopeć oraz Emil Gołyski. Mecz odbył się na boisku ze sztuczną murawą w Starachowicach przy ulicy Szkolnej 14.

Pierwotnie mecz miał się odbyć na boisku zwanym “Saharą”, ale ostatecznie, ze względu na warunki atmosferyczne (przed meczem nad Starachowicami przeszła olbrzymia ulewa). Z tego powodu jeszcze podczas meczu piłka płatała zawodnikom figle stając w wodzie i zatrzymując akcje obu drużyn.

Od pierwszej minuty w zespole Staru wystąpił wychowanek Juventy Starachowice Filip Anduła. Również od początku meczu szansę dostał powracający po wypożyczeniu Emil Gołyski.

W 5 minucie golkipera Stali próbował zaskoczyć Mariusz Fabjański. Filip Sobański był jednak na posterunku. “Fabjan” zagroził również bramce Kunowian w 15 minucie. Potem kilka groźnych strzałów oddali goście, ale Dawid Pocheć nie dał się pokonać.
W drugiej połowie na placu gry pojawili się kolejni wychowankowie Juventy Starachowice. Swoją szansę dostali Hubert Białczak, Kryspin Kutera oraz Dawid Płatek. Bramkarza Stali próbowali zaskoczyć Karol Kopeć i Mariusz Fabjański, ale golkiper gości dobrze interweniował.

W 60 minucie faulowany w polu karnym Stali był Karol Kopeć. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i pewnie wykonał rzut karny.

W końcowych minutach meczu Klaudiusz Marzec nie wykorzystał rzutu karnego a w 89 minucie, po ładnej akcji "zielono - czarnych" bramkę na 2:0 zdobył Emil Gołyski.