Piętnaste zwycięstwo koszykarzy AZS UJK Kielce

MAT
Mateusz Kołodziej
Piętnaste zwycięstwo w sezonie odnieśli drugoligowi koszykarze AZS UJK Kielce. W sobotę przed własną publicznością pokonali UMKS 1811 Tarnów i umocnili się na czwartej pozycji w tabeli.

AZS UJK Kielce - MUKS Unia 1811 Tarnów 83:75, (28:20, 18:17, 18:14, 19:24)
AZS UJK:
Bloda 7 (1x3), Jagiełło 6, Osiakowski 7 (1x3), Nowakowski 15, Szewczyk 8 - Pawlak 7, Fugiński 2, Busz 14 (4x3), Szwedo 12, Kapuściński 5.
Kielczanie prowadzili w sobotnim spotkaniu przez ponad 38 minut, kontrolując spotkanie od początku do końca. Tarnowianie byli na prowadzeniu tylko przez pierwszych kilkadziesiąt sekund.

Pierwsza kwarta była rozgrywana w szybkim tempie, a tarnowianie dotrzymywali kroku naszej drużynie tylko przez pierwsze dwie i pół minuty, kiedy na tablicy świetlnej było 10:8 dla AZS UJK. Pierwsza kwarta kończy się ostatecznie zwycięstwem kieleckiej drużyny 28:20. W połowie drugiej kwarty po dwóch punktach Macieja Szewczyka AZS UJK wygrywał już 42:26.
Do przerwy ostatecznie kielczanie prowadzili 46:37, a druga połowa rozpoczęła się od trzech punktów Artura Busza i dwóch „oczek” Adama Nowakowskiego i przewaga AZS UJK znów wynosiła 14 punktów. Dobre zawody w ataku w naszej drużynie grał zwłaszcza wspomniany Adam Nowakowski, który zdobył 15 punktów trafiając 7 z 8 rzutów za dwa punkty.

Na siedem minut przed końcem pojedynku po dwóch punktach kapitana AZS UJK Piotra Osiakowskiego, jego drużyna wygrywała najwięcej w całym meczu (71:54). Końcówka meczu to jednak nieco skuteczniejsza gra tarnowian. Wysoka obrona gości na całym boisku i kilka trafionych „trójek” pozwoliły zmniejszyć tarnowianom straty do 8 punktów (79:71). Zespół prowadzony przez trenera Rafała Gila kontrolował jednak mecz i ostatecznie odniósł 15 zwycięstwo w sezonie. Dzięki wygranej nasza drużyna umocniła się na czwartej pozycji w tabeli grupy C II ligi.

W tarnowskim zespole wystąpił Łukasz Kasperzec, były zawodnik UMKS Kielce. 44-letni już Łukasz Kasperzec jest jednym z najstarszych zawodników w drugiej lidze. W Kielcach zagrał ponad 35 minut, w czasie których zdobył 7 punktów.