Piknik parafialny z motocyklami w Starachowicach (ZDJĘCIA)

  Piknik parafialny z motocyklami w Starachowicach (ZDJĘCIA)

  CuK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Piknik będzie na terenach okalających kościół Matki Bożej Częstochowskiej na Łazach
  1/22
  przejdź do galerii

  Piknik będzie na terenach okalających kościół Matki Bożej Częstochowskiej na Łazach ©Kazimierz Cuch

  W sobotę i w niedzielę 26 i 27 sierpnia odbywał się X Piknik Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Starachowicach. Było około 80 motocyklistów i atrakcje dla dzieci, za darmo.
  W sobotę był to przede wszystkim parafialny odpust na święto Matki Bożej Częstochowskiej, z uroczystą sumą odpustową o godzinie 12.00. Natomiast w niedzielę był właściwy piknik parafialny, organizowany tu od 10 lat, z pewnym rozmachem, jak na najmniejszą parafię Starachowic. Na terenie pikniku przewinęło się kilkaset osób. Duża w tym zasługa obecnego proboszcza tej parafii, księdza Grzegorza Roszczyka, wielkiego fana motocykli.

  To z jego inicjatywy koło kościoła było około 80 motocyklistów, z Klubu Motocyklowego „Trzy Korony” z Iłży i powstającego, z inspiracji księdza, Starachowickiego Klubu Motocyklowego „MotoStar”. Uczestnicy festynu mogli obejrzeć te motocykle i porozmawiać z ich właścicielami.

  Najwięcej atrakcji było dla dzieci, prawie wszystkie za darmo. Była sensoplastyka, dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa przygotowywana przez członków Starachowickiego Klubu Filmowego, dziecięca loteria, gry i zabawy z nagrodami.

  Dorośli, prócz swojskich potraw, przygotowanych przez parafian, z odpłatnością, „co łaska” na cele charytatywne parafii, mogli posłuchać zespołu „Miłość jest przereklamowana”.

  Starachowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji uruchomiło stoisko z saturatorem, gdzie podawano wodę z sokiem. Na zakończenie festynu, przy współpracy ze Starachowickim Klubem Filmowym, w kinie plenerowym został wyświetlony film „Zerwany Kłos”. Jest to historia błogosławionej Karoliny Kózkówny, która podczas I wojny światowej poniosła męczeńską śmierć w obronie wiary.
  Organizatorami pikniku byli: wspomniana parafia Matki Bożej Częstochowskiej na starachowickim osiedlu Łazy, Koło „Caritas” przy tej parafii i Stowarzyszenie JES - Jakość Energia Starachowice. Honorowy patronat sprawował Marek Materek, prezydent Starachowic.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się