Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pikniki wojskowe i darmowa grochówka w Sandomierzu i Starachowicach. Zabawa i promocja dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Zobacz film

Maciej Banachowski
Maciej Banachowski
Wideo
od 16 lat
Pikniki wojskowe z tysiącami porcji pysznej grochówki, mnóstwo atrakcyjnego sprzętu wojskowego, wszystko pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” odbędą się w sobotę, 21 maja w Starachowicach i Sandomierzu oraz 30 innych miastach w całej Polsce.

Pikniki z pyszną grochówką wojskową już w sobotę

21 maja rozpocznie się nabór do nowego rodzaju służby w wojsku – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z tej okazji, w 32 miejscowościach w całej Polsce, odbędą się pikniki wojskowe pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”. W Starachowicach pinknik odbędzie się na Rynku, a w Sandomierzu na Bulwarze imienia Marszałka Piłsudskiego.
Zgłoszenia do służby będzie można składać 21 maja w 102 lokalizacjach w całym kraju (32 pikniki wojskowe ze stoiskami rekrutacyjnymi oraz 70 punktów rekrutacyjnych) oraz online poprzez portal rekrutacyjny Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji (wojsko-polskie.pl). 

Wojskowe pikniki startują o godzinie 11 i potrwają do godziny 18.   Na stoiskach promocyjno-informacyjnych będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej służbie zasadniczej.

Jak informuje pułkownik Jarosław Molisak, szef ośrodka zamiejscowego w Kielcach Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, kandydat do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego ma teraz do wyboru 3 rodzaje służby wojskowej: zawodową służbę wojskową, terytorialną służbę wojskową oraz dobrowolną zasadniczą służbę wojskową.

Wyjaśnia, że osoba, która wybierze dobrowolną zasadniczą służbę wojskową przejdzie przez 2 etapy służby – 28-dniowe szkolenie podstawowe w jednostce wojskowej lub centrum szkolenia, zakończone przysięgą oraz 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne w jednostce wojskowej (w tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany).

- Takiej osobie będzie przysługiwało wynagrodzenie w okresie szkolenia jak pensja żołnierza zawodowego w wysokości 4560 złotych, a także prawo do urlopu wypoczynkowego, możliwość wstąpienia do rezerwy aktywnej lub Wojsk Obrony Terytorialnej (po ukończeniu 28-dniowego szkolenia), prawo ubiegania się o powołanie do zawodowej służby wojskowej i pierwszeństwo w naborze (po 11-miesięcznym szkoleniu specjalistycznym), pierwszeństwo w zatrudnieniu w administracji publicznej (po spełnieniu wymagań określonych dla danego stanowiska) - mówi pułkownik Jarosław Molisak.

Aby starać się o przyjęcie do służby kandydat musi do wniosku dołączyć: kopię dokumentu tożsamości; kopię dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie; kopie innych dokumentów, w szczególności: certyfikaty językowe, świadectwa ukończenia szkół, kursów lub uzyskania specjalizacji zawodowych, zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu, a także posiadane uprawnienia do kierowania pojazdami.

Zobacz co będzie się działo podczas Pikniku w Sandomierzu

Zobacz co będzie się działo podczas Pikniku w Starachowicach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie