Piłka nożna. Alit Ożarów i OKS Opatów powalczą o kolejne punkty w Hummel 4 Lidze i klasie okręgowej

Damian Wiśniewski
Filip Grzyb i jego koledzy z OKS Opatów postarają się wygrać w meczu z Piaskowianką Piaski Facebook.com / OKS Opatów
W nadchodzący weekend odbędą się kolejne spotkania rozgrywek świętokrzyskiej Hummel 4 Ligi i klasy okręgowej. Zagrają również Alit Ożarów i OKS Opatów.

Alit Ożarów w ostatniej serii spotkań pokonał 1:0 na wyjeździe Neptuna Końskie, a jedynego gola w tym spotkaniu już w drugiej minucie strzelił Dawid Zalewski.

Po tym spotkaniu podopieczni trenera Pawła Rybusa mają już na koncie 16 punktów zdobytych w dziewięciu spotkaniach. Pozwala im to na zajmowanie szóstej pozycji w ligowej klasyfikacji. Do lidera, Staru Starachowice, traci co prawda jedenaście punktów, ale strata do pozostałych drużyn z czołówki nie jest wielka - wicelider GKS Nowiny ma tylko o trzy oczka więcej, niż Alit.

W najbliższej serii spotkań przeciwnikiem Alitu będzie Nida Pińczów, czyli zespół mający na swoim koncie siedem punktów. W tabeli zajmuje miejsce 16. ale ma dokładnie taką samą liczbę oczek, co 17. Sparta Kazimierza Wielka, która otwiera strefę spadkową.

Mecz Alit Ożarów - Nida Pińczów odbędzie się dzisiaj, w piątek 30 września. Jego początek zaplanowano na godzinę 15:30. W razie zwycięstwa ożarowianie mogą awansować na drugie miejsce w tabeli. W razie porażki mogą spaść na lokatę ósme.

OKS Opatów czeka natomiast na drugie w tym sezonie zwycięstwo w rozgrywkach świętokrzyskiej klasy okręgowej. Zespół ten wygrał 4:1 w trzeciej kolejce na wyjeździe z Bucovią Bukowa, ale poza tym zanotował dwa remisy i cztery porażki. Z pięcioma punktami na koncie OKS znajduje się na dwunastej lokacie i z jednym punktem przewagi nas otwierającym strefę spadkową Piastem Stopnica. W ostatniej kolejce OKS przegrał 1:2 właśnie z tym przeciwnikiem, a jedynego dla drużyny z powiatu opatowskiego strzelił Michał Rutkowski w trzeciej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy, kiedy OKS przegrywał już 0:2.

W najbliższy weekend OKS czeka niełatwe zadanie. Podopieczni trenera Wojciecha Pierzchały (który zadebiutuje w meczu ligowym w roli trenera OKS) zagrają na własnym boisku z Piaskowianką Piaski, która w ligowej klasyfikacji zajmuje miejsce trzecie i ma na swoim koncie o dziewięć punktów więcej, niż drużyna z Opatowa.

Mecz OKS Opatów - Piaskowianka Piaski odbędzie się w niedzielę drugiego października, a jego początek zaplanowano na godzinę 15. W razie zwycięstwa opatowianie mogą awansować na 11. lokatę w tabeli, a jeśli przegrają to mogą spaść na miejsce 16., czyli ostatnie.