Piłka ręczna. Polska przegrała towarzyski mecz ze Szwecją. Grali Arkadiusz Moryto, Szymo Sićko i Michał Olejniczak

Damian Wiśniewski
Grzegorz Trzpil/ZPRP
W czwartek 17 marca reprezentacja Polski w piłce ręcznej zagrała towarzyski mecz ze Szwecją. Po dobrej grze przez większość meczu i słabszej jego końcówce nasi reprezentanci przegrali różnicą trzech trafień. W meczu tym zagrało trzech zawodników Łomża Vive Kielce: Arkadiusz Moryto, Szymo Sićko i Michał Olejniczak.

Polska - Szwecja 24:27 (12:11)
Polska: Morawski, Skrzyniarz - Olejniczak 2, Walczak 2, Moryto 8, Krajewski 2, Działakiewicz 4, Dawydzik 1, Sićko 3, Czuwara 1, Syprzak 1, Będzikowski, Chrapkowski, Fedeńczak, Pietrasik, Widomski.

Przez około 50 minut meczu z mistrzami Europy Polacy pokazywali się z bardzo dobrej strony. Dzięki świetnie grającej obronie i skutecznym interwencjom w bramce Adama Morawskiego, Polacy w pierwszej połowie stracili tylko 11 goli - sami dołożyli jednego więcej i dzięki temu na przerwę schodzili z prowadzeniem. W dziewiątej minucie rywalizacji świetnym rzutem z dystansu popisał się Szymin Sićko, bramkę z kontrataku rzucił natomiast Arkadiusz Moryto.

Początek drugiej połowy należał do Szwedów, ale Polacy szybko wrócili na odpowiednie tory, także przez świetną grę w defensywie. W 40. minucie prowadziliśmy nawet 17:14, a dziesięć minut później 18:16. Końcówka meczu jednak należała do Szwedów, którzy ostatecznie wygrali trzema trafieniami.

W całym meczu Polacy popisali się skutecznością na poziomie 54%, rywale mieli 57%.

Już wkrótce podopieczni Patryka Rombla będą mieli okazję do rewanżu - 20 marca znów zagrają ze Szwedami w Płocku.