Piłkarki z Włoszczowy czwarte w Polsce

Kamil Markiewicz
Młode futbolistki z włoszczowskiej dwójki zajęły czwarte miejsce w ogólnopolskich finałach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. Zawody odbyły się w Głuchołazach archiwum prywatne
Reprezentacja dziewcząt Gimnazjum numer 2 z Włoszczowy walczyła w Głuchołazach w krajowym finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Zawody rozegrane zostały na obiektach kompleksu turystycznego Sudety w Głuchołazach. Włoszczowska drużyna w mistrzostwach reprezentowała województwo świętokrzyskie, jako mistrz rozgrywek szkolnych w naszym regionie.

W finałach zawodniczkom z Włoszczowy przyszło rywalizować z rówieśniczkami z Radomia, Gorzowa Wielkopolskiego, Opoczna, Zgierza, Subkowa, Kędzierzyna-Koźle i Lublina.

W trzydniowych zmaganiach zespoły rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym. Codziennie włoszczowskie futbolistki rozgrywały przynajmniej po trzy mecze. Piłkarki zanotowały sześć zwycięstw, doznając dwóch porażek.

Ostatecznie włoszczowska drużyna zakończyła rywalizację na czwartej pozycji. Drużyny z miejsc drugiego, trzeciego i czwartego miały taką samą liczbę punktów i o końcowej klasyfikacji zadecydował bilans bramkowy.

Wiktoria Czekała z włoszczowskiej drużyny zdaniem organizatorów została najlepszą zawodniczką turnieju finałowego.

- Czwarte miejsce, które zajęliśmy w mistrzostwach jest ogromnym sukcesem nie tylko naszej szkoły, ale także naszego regionu. Tak naprawdę niewiele nam zabrakło, a wywalczylibyśmy wicemistrzostwo Polski - skomentował Włodzimierz Kosowski, trener drużyny.

Zespół z Włoszczowy w Głuchołazach rywalizował w następującym składzie: Amelia Bartosz, Klaudia Suliga, Julia Andzel, Gabriela Andzel, Wiktoria Czekała, Paulina Arabas, Julia Dominik i Natalia Sudomirska. Trenerami drużyny są Włodzimierz Kosowski i Jacek Hyski. Podczas mistrzostw zespołowi towarzyszył także dyrektor włoszczowskiej dwójki Zbigniew Hamera.

Klasyfikacja końcowa: 1. Gimnazjum Sportowe numer 2 Gorzów Wielkopolski, 2. Gimnazjum numer 4 Radom, 3. Gimnazjum Subków, 4. Gimnazjum numer 2 Włoszczowa, 5. Prywatne Gimnazjum Opoczno, 6. Gimnazjum numer 9 Lublin, 7. Publiczne Gimnazjum numer 5 Kędzierzyn-Koźle, 8. Gimnazjum numer 2 Brzeg, 9. Gimnazjum numer 3 Zgierz.