Piłkarska środa. Sprawdź wyniki trzeciej ligi

dor, WŁ, mir
Spartakus Daleszyce gra z Sokołem Sieniawa.
Spartakus Daleszyce gra z Sokołem Sieniawa. Fot. Mateusz Głozowski
W świąteczną środę odbywają się mecze drugiej kolejki małopolskiej trzeciej ligi piłkarskiej z udziałem czterech świętokrzyskich

Wisła Sandomierz - Podhale Nowy Targ 3:3 (2:2)
Bramki: 1:0 Michał Mokrzycki 13 z karnego, 1:1 Artur Pląskowski 19, 1:2 Sebastian Dziedzic 36, 2:2 Michał Kamiński 37, 3:2 Wiktor Putin 48, 3:3 Michał Nawrot 82 z karnego.
Wisła: Wierzgacz - Korona, Kolbusz, Konefał, Bażant (68. Ferens) - Łata (78. Piechniak), Mokrzycki, Kamiński (75. Czerwiak), Nogaj (60. Piątkowski) - Putin, Poński (65. Sornat).

Sporo się działo w pierwszej połowie meczu z Sandomierzu. Spotkanie dobrze się zaczęło dla gospodarzy. W 13 minucie za faul sędzia podyktował rzut karny. Pewnie jedenastkę wykorzystał Michał Mokrzycki. Później już było gorzej, bo piłkarze z Nowego Targu, najpierw wyrównali, a później wyszli na prowadzenie. Nie cieszyli się zbyt długo. Za 60 sekund wyrównał Michał Kamiński, pozyskany z Alitu Ożarów. W 40 minucie poprzeczka uratowała Wisłę od straty gola. Tak jak się dobrze zaczęła ta połowa dla sandomierzan, tak mogła się także dobrze zakończyć. W 42 minucie za faul sędzia po raz drugi podyktował rzut karny dla Wisły. Po raz drugi do piłki podszedł Michał Mokrzycki, ale strzał naszego gracza obronił bramkarz gości.
Tuż na początku drugiej połowy, strzałem z dość ostrego kąta Wiktor Putin zaskoczył bramkarza i piłka wylądowała w siatce. W 71 minucie po raz drugi Wisłę od utraty gola uratowała poprzeczka. W 82 minucie sędzia podyktował trzeci rzut karny, ale tym razem dla Podhala i padło wyrównanie.

Spartakus Daleszyce - Sokół Sieniawa 2:1 (1:0)
Bramki: Mateusz Zawadzki 31, Piotr Ostrowski 80 - Patryk Kapuściński 76.
Spartakus: Pietras 7 – Krzeszowski 8, Bednarski 7, M. Zawadzki 7, D. Wołowiec 7 – W. Wołowiec 6 (67. Ł. Zawadzki 3), Jeziorski 7, Blicharski 6 (68. Ostrowski 6), Cedro 6 Ż – Sot 7, Boksiński 6 (57. Maciejski 5).

-Ciężkie zawody, siłowe. Jak walka bokserów w ringu. Druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu. W pierwszej za bardzo skoncentrowaliśmy się na tym, żeby nie stracić bramki. W drugiej śmielej zaatakowaliśmy, zagraliśmy agresywniej, mieliśmy kilka dobrych okazji, między innymi po strzale Bartka Sota piłka trafiła w słupek. Wcześniej powinniśmy sobie zapewnić zwycięstwo. Cieszy mnie bardzo ta wygrana, ale szacunek dla gości, to ciekawy zespół, ma groźne stałe fragmenty gry - mówił Andrzej Więcek, trener Spartakusa.
Pierwsza bramka padła po dośrodkowaniu Kamila Blicharskiego ze stałego fragmentu gry i strzale Mateusza Zawadzkiego. Zwycięstwo zapewnił Spartakusowi Piotr Ostrowski, który ładnie uderzył z pierwszej piłki i bramkarz beniaminka był bez szans.

Orlęta Radzyń Podlaski - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:0
KSZO 1929: Zacharski 6 - Mężyk 6, D. Cheba 6, Grunt 5 (71. Dziadowicz 2), Puton 6 Ż (85. Kapsa nie klas.) Kardas 6 Ż, Jedlikowski 6, Dybiec 6 Ż, Łokieć 6 (80. Sarwicki nie klas.), Bełczowski 6 (60. Smuczyński 4, 90. Ziółkowski nie klas.), Madej 6.

W pierwszej połowie meczu najlepsza okazję, już w doliczonym czasie gry miał Michał Grunt, który strzelając głową z 5 metrów nie trafił do bramki. W drugiej połowie gra najczęściej w środku pola. W 78 minucie ładna akcje przeprowadził Bartłomiej Smuczyński, ale bramkarz gospodarzy obronił jego strzał. W ostatniej minucie kontuzji doznał Stanisław Sarwicki, którego zniesiono z boiska na noszach.

Wisła Puławy - Czarni Połaniec 0:0Czarni: Borusiński- Wątróbski (80 Tetlak), Załucki, Witek, Misztal (90 Meszek), Janiec, Hul (80 Miśko), Zięba, Kępa, Miazga (90 Płudowski), Skiba.

Już z Damianem Skibą, ale bez Damiana Gawora i Sebastiana Ryguły zagrali Czarni w Puławach z Wisłą.Bardzo śmiało poczynali sobie w pierwszej połowie podopieczni trenera Piotr Mazurkiewicza, piłkarze z Połańca. Stworzyli sobie nawet dwie dogodne okazje bramkowe,ale na posterunku był bramkarz Przemysław Socha. Strzelali, Mateusz Janiec i Kamil Hul. Od 75 minuty nasza drużyna grała w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartką za rzekome uderzenie rywala łokciem ujrzał Damian Skiba.

1. Stal Rzeszów 2 6 7-2
2. Hutnik Kraków 2 6 6-2
3. Chełmianka Chełm 2 6 4-2
4. KSZO 1929 Ostrowiec 2 4 2-1
5. Motor Lublin 2 4 2-1
6. Wisła Puławy 2 4 1-0
7. Soła Oświęcim 2 3 4-2
8. Spartakus Daleszyce 2 3 3-3