sportowy24
    Piłkarski Puchar Polski. Cztery gole Tomasza Bartosiaka....

Piłkarski Puchar Polski. Cztery gole Tomasza Bartosiaka. Jest kilka niespodzianek

Echo Dnia Świętokrzyskie

Aktualizacja:

1/5
    przejdź do galerii

Fragment meczu, Orlicz Suchedniów - Korona II Kielce. Z piłką strzelec trzech goli dla kieleckiego zespołu. ©Paweł Wełpa

W środę rozgrywana jest trzecia runda Regionalnego Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego.
    Nie obyło się bez niespodzianek w trzeciej rundzie Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego.

Z pucharową przygodą pożegnało się kilku czwartoligowców. Największa sensacja to odpadnięcie Naprzodu Jędrzejów z zespołem klasy B, Startem Słupia Jędrzejowska.

Niespodzianką jest także przegrana Łysicy Bodzentyn z zespołem klasy A, Wichrem Miedziana Góra. Odpadli także inni czwartoligowcy, ale już z zespołami klasy okręgowej.
    GKS Rudki wygrał z Kamienną Brody, Piaskowianka Piaski wygrała z Unią Sędziszów, Astra Piekoszów pokonała w rzutach karnych Wierną Małogoszcz, a Świt Ćmielów pokonał Alit Ożarów. Ozdobą tego ostatniego meczu był gol strzelony przez Dominika Sito z rzutu wolnego w samo okienko bramki.

Rezerwy ekstraklasowej Korony Kielce wygrały po ciekawym meczu z wiceliderem klasy okręgowej Orliczem w Suchedniowie. Spotkanie Orlicza z Koroną oglądało ponad 200 kibiców.

Na niespodziankę zanosiło się w meczu Victorii Miniów z Granatem Skarżysko-Kamienna. Do przerwy gospodarze prowadzili z czwartoligowcem. Po przerwie sprawy w swoje nogi wziął Tomasz Bartosiak, napastnik Granatu, który w ciągu 20 minut strzelił cztery gole.

Meczem, Zorza Tempo Pacanów - Sparta Kazimierza Wielka będzie się musiał zająć Wydział Gier Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. W drugiej połowie meczu na boisku w zespole Sparty pojawił się zawodnik, który nie był w ogóle wpisany do protokołu meczowego.

Orlicz Suchedniów - Korona II Kielce 3:5 (2:3),
    Damian Kita 22, Łukasz Boleń 42, Mateusz Kokosza 53 z karnego - Kacper Chudecki 21, 77, Michał Rybus 23, 37, 69,

Orlicz: Ubysz – Bator (82. Zbroja), Jarząb Stawiak, Niewczas (73. Nötzel), Boleń, Tumulec (84. Frąszczak), Skarbek, Świtowski, Kita (60. Grzejszczyk), Kokosza
    Korona II: Wojno – Chińcza, Dziubek, Gadomski (46. Kruszec), Matuszewski, Jopkiewicz, Chudecki, Szałas, Rybus (73. Karyś), Sowiński (46. Pawczyński), Plech

Oba zespoły, szczególnie kielczanie, zagrały w składach dalekich od optymalnych. W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze, ale goście bezlitośnie wykorzystywali błędy suchedniowian i prowadzili do przerwy 3:2. Tuż po przerwie Orlicz wyrównał z karnego na 3:3 i można się było spodziewać większych emocji. Niestety dla gospodarczy, Korona przejęła inicjatywę na boisku i dołożyła dwie kolejne bramki.

Wicher Miedziana Góra - Łysica Bodzentyn 1:0 (0:0).
    Mateusz Łukasiewicz 81.

GKS Kluczewsko - Partyzant Radoszyce 1:5 (0:1),
    Artur Czechowski 58 - Wojciech Majewski dwie, Mateusz Śliwka, Kuba Kos, Przemysław Morgaś po 1.

Victoria Mniów - Granat Skarżysko-Kamienna 1:4 (1:0),
    Albert Arabasz 19 - Tomasz Bartosiak 69, 83, 88, 90.

Lechia Strawczyn - Moravia Morawica 1:3 (0:1, 1:1) po dogrywce
    Albert Zajęcki - Mateusz Sołtys dwie, Jakub Durlik.

Start Słupia Jędrzejowska - Naprzód Jędrzejów 3:1 (1:1),
    Patryk Gnidziński 10, 50, Dawid Zasada 58 - Tomasz Iwański 20.

Polonia Białogon Kielce - ŁKS Probudex Łagów 0:2 (0:0),
    Seweryn Kaleta, Kamil Jaskuła.

Zorza Tempo Pacanów - Sparta Kazimierza Wielka 1:2 (1:0),
    Albert Lasia 27 - Marcin Adamczyk 60, Michał Kowalski 66.

Świt Ćmielów - Alit Ożarów 1:0 (0:0),
    Dominik Sito 70 z wolnego.

Zenit Chmielnik - Lubrzanka Kajetanów 0:4 (0:0),
    Karol Zwierzyński dwie, Marcin Orliński i Damian Kopyciński po 1.

GKS Rudki - Kamienna Brody 3:2 (0:2),
    Kacper Wiecha dwie, Łukasz Kowalski - Damian Rzepa dwie.

Rudki: Sylwanowski (46. H. Kowalski) – Lipski, B. Wiecha, D. Kowalski, Broniś (46. Ł. Kowalski), Michta, Borowiec, Bednarski, Zieja, Wojciechowski (55. K. Wiecha), Świstak (46. D. Dawidowicz). Trener: Janusz Cieślak.
    Kamienna: Krupa – Małaczek (60. Czupryński), Świątek, Kudriawcew, Soboń (83. Celary), Tymoszuk, Franus, Jakubowski, Pocheć, Zalewski (60. P. Nowak), Rzepa (75. Niedbała). Trener: Krzysztof Trela.

Bucovia Bukowa - GKS Nowiny 2:10 (2:5)
    Jakub Olearczyk cztery, Mateusz Dziubek, Mateusz Sołtysiak po dwie, Dawid Dorowski i Bartosz Papka po 1 dla GKS Nowiny.

Sparta Dwikozy - Klimontowianka Klimontów 1:3 (1:2),
    Mateusz Majewski - Wiktor Jaworski, Adrian Wiśniewski, Arkadiusz Lasota.

Astra Piekoszów - Wierna Małogoszcz 1:1 po dogrywce, rzuty karne 4:2.
    Tomasz Raczyński dla Astry.
    Rzuty karne dla Astry wykorzystali: Tomasz Chochulski, Mariusz Jaroszenko, Dominik Pękalski i Marcel Trojanowski.

Piaskowianka Piaski - Unia Sędziszów 7:0 (3:0),
    Krzysztof Szymański, Michał Ciosk po dwie, Patryk Kośmider i Wiktor Skowronek, Albert Gajos po 1.

LZS Samborzec - Olimpia Pogoń Staszów 0:3 walkower.

AZS Politechnika Kielce - Star Starachowice 1:11.