Piłkarskie derby gminy Jędrzejów! Piaskowianka Piaski pokonała Naprzód 2:1. Zobaczcie zdjęcia i film z meczu

Mateusz Zapart
od 16 lat
W sobotę 21 października, w meczu 11. kolejki Ligi Okręgowej mieliśmy derby gminy Jędrzejów. Na stadionie w Piaskach mierzyły się Piaskowianka z Naprzodem Jędrzejów. Zespół gospodarzy wygrał 2:1(0:0). Zobaczcie zdjęcia i film z tego meczu.

Piaskowianka Piaski - Naprzód Jędrzejów 2:1 (0:0)

Bramki: Rafał Krzysztofik 81, Karol Boszczyk 84 dla Piaskowianki Piaski, Arkadiusz Przeździk 49 - dla Naprzodu,
Piaskowianka: Łyczek – Ochłopkow, Maludziński (Bujak), Tkaczenko, Król (Jewminow) - Dudczenko (Ganczarski), Czuba (Skorobohaty), Boszczyk, D. Krzysztofik (Tkacz) - Pyłypczuk, R. Krzysztofik.
Naprzód: Majcherczyk – Butenko, Maciejewski, Olszewski, Dąbek – Gądek, Dobrzański, Mika, Adamski – Równicki (80.Styczeń), Przeździk (80. Pak).

Derby powiatu jędrzejowskiego stały na bardzo wysokim, jak na klasę okręgową poziomie.
- Pierwsza połowa przebiegała z lekką przewagą Naprzodu, który miał kilka okazji, ale ich nie wykorzystał. Na początku drugiej połowy po rzucie rożnym zdobył jednak gola. Od tego momentu przejęliśmy inicjatywę. Na ostatnie 20 minut meczu zastosowałem bardziej ofensywne ustawienie 3-4-3 i przyniosło to skutek - cieszył się trener Piaskowianki, Mikołaj Pełka.

- Szkoda, że oddaliśmy inicjatywę w meczu po strzeleniu bramki. Po tym golu zupełnie przestaliśmy grać - powiedział po meczu trener Naprzodu Jędrzejów Robert Banaszek.

Zwycięstwo z Naprzodem dało dużo powodów do radości drużynie z Piasków. - Jesteśmy jednością, sprawiliśmy dzisiaj radość społeczności wiejskiej na Piaskach. Wygrać z wielkim Naprzodem jest dla nas sukcesem. Daliśmy radę. Dziękuję chłopakom, szacunek wielki za to co zrobiliście dziś na boisku - powiedział trener Mikołaj Pełka