Piłkarskie święto w Wiślicy. Gród znowu gra w "okręgówce"!

(ALI)
Piłkarze Grodu Wiślica rozegrali w sobotę pierwszy - po długiej przerwie - mecz w świętokrzyskiej lidze okręgowej. Inauguracja miała uroczystą oprawę, zaś na boisku beniaminek z Wiślicy zremisował... z "bliźniakiem" z Ćmińska 1:1.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego miała miejsce miła uroczystość. Członek zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Mariusz Karcz, w asyście prezesów obu klubów wręczył kapitanowi Grodu Wiślica - Markowi Soburze okazałych rozmiarów puchar za awans do "okręgówki". Były gratulacje, brawa od kibiców, a potem - do pracy.

Błyskawicznie, bo już w pierwszej akcji meczu gospodarze wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Dawida Nowaka z prawej strony Cezary Odrobina - pięknym strzałem zdobył pierwszą bramkę. Uskrzydleni wiśliczanie grali bardzo dobrze, dyktowali przebieg wydarzeń na murawie. Nie udało im się jednak strzelić drugiego gola, za to po przerwie "przebudziła się" drużyna Grodu Ćmińsk. Goście dopięli swego - i kwadrans przed końcem zdobyli wyrównanie. Mimo ataków z obu stron, mecz dwóch Grodów zakańczył się remisem 1:1.

Cezary Odrobina (w żółtej koszulce) strzelił w sobotę historyczną, pierwszą bramkę dla Grodu Wiślica w lidze okręgowej.