Piłkarze GKS Iwaniska wygrali ze Zrywem Zbigniewice 4:2 w meczu grupy 3 klasy B. Zobaczcie zdjęcia z meczu i kibiców

Dorota Prokop, dor
W ciekawym meczu grupy trzeciej klasy B piłkarze GKS Iwaniska wygrali ze Zrywem Zbigniewice 4:2. Dorota Prokop

Piłkarze GKS Iwaniska wygrali ze Zrywem Zbigniewice 4:2 w meczu grupy 3 klasy B

GKS Iwaniska - Zryw Zbigniewice 4:2 (2:1)
Bramki: Rafał Żyłowicz 7 z karnego, 16 z karnego, Damian Kozłowski 65, Sławomir Lesiak 70 - Damian Kata 10, Dawid Lasota 89.

GKS Iwaniska po bardzo dobrym starcie rundy jesiennej zgarnął pełną pulę punktów, dzięki czemu plasuje się w czołówce tabeli B klasy grupy III.

Początek spotkania ze Zrywem Zbigniewice był ciężki dla gospodarzy - piłkarze Zrywu przejęli inicjatywę i to oni jako pierwsi umieścili piłkę w siatce. Pamiętajmy, że Zryw ostatnich kilka sezonów ogrywał się w okręgówce i A-klasie. Jednak w dalszej części spotkania nerwy i niepotrzebne faule poskutkowały dwoma rzutami karnymi, które pewnie wykorzystał Rafał Żyłowicz i to piłkarze GieKSy zeszli na przerwę z korzystnym rezultatem 2:1.

W drugiej połowie gra się uspokoiła. Zarówno goście jak i gospodarze mieli swoje sytuacje bramkowe. W 65 minucie spotkania bramkarza gości mocnym uderzeniem sprzed pola karnego zaskoczył Damian Kozłowski.

Bramka w końcówce spotkania dla zawodników Zrywu niewątpliwie napędziła ich do walki i zachęciła do ratowania wyniku. Piłkarze grali dość wysoko, chcąc przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jednak plan spalił na panewce - nieuwagę bramkarza gości w ostatniej akcji meczu wykorzystał Sławomir Lesiak, który lobując bramkarza strzałem z 25 metrów, ustalił wynik spotkania na 4:2.

Po 5 kolejkach GKS ma 12 punktów. Na ten dorobek punktowy składają się 4 zwycięstwa (w 3 kolejce zespół pauzował). W trakcie tych czterech spotkań piłkarze 12 razy umieścili piłkę w siatce, a do meczu ze Zrywem drużyna grała na 0 z tyłu. Wygląda na to, że drużyna z Iwanisk może powalczyć w tym sezonie o wysoką pozycję w tabeli, a jeśli zwycięska seria się utrzyma - może nawet o awans.

Poza ligowymi spotkaniami, GKS nadal rozgrywa mecze w Okręgowym Pucharze Polski. Dzięki wygranej z Piastem Osiek i wycofaniu się Agricoli Łoniów, GKS w najbliższą środę powalczy z OKS-em Opatów o awans do kolejnej rundy. A przypomnijmy - losowanie kolejnej rundy już się odbyło i zwycięzca środowego spotkania zmierzy się z obecnym wiceliderem IV ligi - Klimontowianką Klimontów.