Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec pokonali Czarnych Połaniec i awansowali do finału Regionalnego Pucharu Polski

mir
W półfinałowym meczu Regionalnego Pucharu Polski KSZO 1929 Ostrowiec pokonał Czarnych Połaniec. Ostrowczanie awansowali do finału, który 12 czerwca odbędzie się w Kielcach. Drugiego finalistę wyłoni dzisiejszy mecz Granat Skarżysko - Spartakus Daleszyce.

KSZO 1929 Ostrowiec – Czarni Połaniec 2:0 (1:0), 1:0 Michał Grunt 27, 2:0 Kamil Bełczowski 90.

KSZO: Pietrasik – Miłek, Mężyk, D. Cheba, Burzyński, Puton (87. Sarwicki), Kapsa (77. Łokieć), Ziółkowski (79. Rogoziński), Bełczowwski, Chrzanowski (90. Brociek), Grunt (66. Madej).

Czarni: Gnatek – Wątróbski (68. Bawor), Załucki, Witek, Misztal, Buczek (84. Zięba), Janiec, Królak (80. Żyła), Tetlak, Krępa, Michalik.

Piłkarze KSZO 1929 odnieśli zasłużone zwycięstwo i przy lepszej skuteczności wynik mógł być wyższy. Goście także zaprezentowali się z dobrej strony, stworzyli kilka groźnych sytuacji, ale zdecydowanie ustępowali gospodarzom. Nie ustrzegli się też błędów w defensywie, a druga bramka dla pomarańczowo-czarnych padła po fatalnym błędzie piłkarzy Czarnych Połaniec w środku pola. półfinał Regionalnego Pucharu Polski był w sumie ciekawym widowiskiem, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy obydwie drużyny grały szybko i ofensywnie.
.
Na początku pierwszej polowy odważnie zaatakowali goście, ale nie wypracowali klarownych sytuacji. W odpowiedzi dwa razy groźnie strzelał na bramkę Czarnych Michał Grunt, ale dopiero za trzecim razem, po dośrodkowaniu od Jakuba Kapsy pięknym strzałem głową skierował piłkę do siatki tuż przy słupku. Potem na bramkę gości strzelali jeszcze Chrzanowski i Kapsa oraz bradzo aktywny w całym meczu Bełczowwski.

Druga połowa była już mniej widowiskowa, ale obie drużny miały swoje szanse. W 90 minucie po fatalnym błędzie Czarnych w środku boiska piłkę przejęli gospodarze i po wymienia kilku szybkich podań na strzał zza linii pola karnego zdecydował się Bełczowski i było 2:0. W doliczonym czasie gry ładnie strzelił z dystansu Łokieć, ale piłka trafiła w poprzeczkę.