Piłkarze ręczni AZS UJK Kielce wygrali w Przeworsku i zapewnili sobie prawo gry w pierwszej lidze!

PK
AZS UJK

Orzeł Przeworsk - AZS UJK Kielce 23:34 (12:18)
AZS UJK:Czerwiński, Drozd, Kiczka - Dobrowolski, Papaj 2 (1), Curyło 1, Wójcik 5, Szafarczyk 6, Siedlarz 2, Bysiak 1, Bakalarz, Boszczyk 5, Kumański 6, Sornat 3 (1), Kozubek, Grzesik 1.

Aby zapewnić sobie wygranie rozgrywek, kielczanie potrzebowali trzech punktów w dwóch ostatnich kolejkach. Ale postanowili nie trzymać w napięciu i załatwili sprawę już w przedostatniej kolejce, wysoko wygrywając w Przeworsku. 12 maja jest historycznym dniem nie tylko dla klubu, ale i akademickiego sportu w Kielcach, bowiem nigdy drużyna spod znaku AZS nie zapewniła sobie gry w pierwszej lidze piłkarzy ręcznych.

Początek spotkania w Przeworsku był jeszcze wyrównany, w 11 minucie był remis 6:6. Po kwadransie zespół z Kielc wyszedł na prowadzenie 9:7, a potem rozpoczął powolne budowanie przewagi, dominując nad rywalami w każdym elemencie.

Ten "odjazd" zatrzymał się na chwilę na początku drugiej połowy, kiedy Orzeł doprowadził do wyniku 18:22, ale kielczanie natychmiast odpowiedzieli serią czterech bramek i już do końca budowali przewagę. Po końcowych gwizdkach była wielka radość na boisku, a potem w szatni.