Piłkarze ręczni KSZO zwyciężają z Juvenią (zdjęcia)

/mir/
Pewne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści KSZO odlewnia Ostrowiec w meczu trzeciej kolejki II ligi. Podopieczni trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego ograli Juvenię Rzeszów 38:29. Po trzech kolejkach ostrowiecki zespół ma na koncie komplet zwycięstw.

KSZO Odlewnia Ostrowiec - Juvenia Rzeszów 38:29 (20:17)

KSZO: Szewczyk, Drabik, Piątkowski - Żak 12, Radowiecki 9, Karbownik 5, Zdziech 4, Rurarz 4, Sitkowski 3, Cukierski 1, Kieloch, Wojdan, Sieczka, Makuch, Dziura, Gajewski.

W środę KSZO Odlewnia w zaległym meczu ograł w Bytomiu MOSM HIT 24:23, i trudny tego meczu dało się zauważyć w spotkaniu z Juvenią. Trener Tłuczyński przyznał po meczu, że jego zespół odczuwał trudy spotkania w Bytomiu, i było to widoczne szczególnie w pierwszej części meczu z Juvenią.

-Okazało się, że mecz w Bytomiu trochę zabrał nam sil i kondycji i w pierwszej połowie chcieliśmy wygrać mecz "na stojąco". A tak się nie da, bo piłka ręczna bazuje na bieganiu. Po przerwie zagraliśmy już znacznie lepiej. Bardzo dobrze współpracowała obrona z bramkarzem i szybko przyszło efekty tej współpracy. Trzeba pochwalić za skuteczność Piotra Żaka i Tomka Rakowieckiego - powiedział trener Tłuczyński.

Bohaterem drugiej połowy meczu był bramkarz KSZO, Karol Drabik, który świetnie interweniował. W ciągu pierwszego kwadransa drugiej polowy goście zdołali go pokonać tylko trzy razy.