Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce grają pierwszy mecz w Lidze Mistrzów [SKŁADY, RELACJA LIVE]

Dawid Łukasik
PGE VIVE Kielce zaczyna grę w Lidze Mistrzów w sezonie 2019/2020. W niedzielę o godzinie 19 zagra na wyjeździe z THW Kiel. Transmisja na Canal + Sport. Zapraszamy na relację live.

RELACJA LIVE Z MECZU THW KIEL PGE VIVE KIELCE W NIEDZIELĘ OD GODZINY 19 TUTAJ

Kielczanie mają korzystny bilans spotkań z tym rywalem - wygrali sześć meczów, jeden zremisowali, a trzy przegrali. Nie przegrali też z nim sześciu ostatnich meczów (pięć zwycięstw i remis), ostatni raz przegrali w 2011 roku. Ostatnie potyczki z „Zebrami” to sezon 2017/2018- zwycięstwo 32:21 w Kielcach i 30:29 w Kilonii. Ten drugi mecz był pierwszym triumfem naszego zespołu w Sparkassen Arenie.

ZOBACZ>>> Gracze PGE VIVE poobijani po Górniku. Kto nie zagra z THW Kiel?

Od tego czasu w THW Kiel zmienił się trener (Alfreda Gislasona po 11 latach zastąpił Czech Filip Jicha). - Nie ma to znaczenia. Drużyna nadal prezentuje ten sam styl, a młodzi zawodnicy, którzy grali w THW dwa lata temu, nabrali doświadczenia - mówi trener PGE VIVE, Talant Dujszebajew.

Kilka tygodni temu Kilonię na Kielce zamienił bramkarz reprezentacji Niemiec, Andreas Wolff, dla którego to będzie szczególny mecz. - Nie wiem, jak mnie przyjmą kibice w Sparkassen Arenie. Pewnie jedni będą klaskać, inni będą gwizdać i buczeć. Chcę zagrać dobry mecz. Oba zespoły mają podobne umiejętności, ale my mamy bardziej doświadczonego trenera - mówi Wolff.

ZOBACZ>>> Andreas Wolff - co wywiad, to lepiej mówi po polsku [VIDEO]

W czwartek THW Kiel zagrało u siebie w Bundeslidze z mistrzem Niemiec, SG Flensburg-Handewitt i wygrało 28:24 (18:13). Gospodarze zagrali słabiej tylko na początku drugiej połowy, gdy stracili pięć bramek z rzędu i drużyna Michała Jureckiego (zagrał tylko kilka minut, bez zdobytej bramki) doprowadziła do remisu 18:18. Ostatnie 10 minut należało jednak do THW.

ZOBACZ>>> THW Kiel pokonało mistrza Niemiec w ostatnim sprawdzianie przed meczem z PGE VIVE

Składy zespołów na mecz

THW Kiel: Niklas Landin, Dario Quenstedt - Domagoj Duvnjak, Harald Reinkind, Magnus Landin, Gisli Kristijansson, Steffen Weinhold, Patrick Wiencek, Niclas Ekberg, Ole Rahmel, Rune Dahmke, Miha Zarabec, Pavel Horak, Nikola Bilyk, Hendrik Pekeler, Lukas Nilsson.

PGE VIVE: Mateusz Kornecki, Andreas Wolff - Romaric Guillo, Alex Dujszebajew, Doru Pehlivan, Julen Aginagalde, Blaż Janc, Igor Karacić, Krzysztof Lijewski, Mariusz Jurkiewicz, Władysław Kulesz, Arkadiusz Moryto, Angel Fernandez, Artiom Karaliok.