Piłkarze ręczni Telekomu Veszprem bliżej Final Four Ligi Mistrzów. Barca Lassa i Vardar też

East News/Polska Press
Piłkarze ręczni Telekomu Veszprem, Barcy Lassa i Vardaru Skopje blisko awansu do Final Four Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Węgier wyraźnie - 28:22 - wygrali w środę na wyjeździe pierwszy mecz ćwierćfinałowy z niemieckim SG Flensburg Handewitt. Katalończycy jeszcze wyżej wygrali w Nantes, a najwyżej wygrał VArdar Skopje, który pokonał u siebie MOL_Pick Szeged. W sobotę walkę o Final Four, który w dniach 1-2 czerwca odbędzie się w niemieckiej Kolonii, rozpocznie PGE VIVE Kielce.

To był najciekawiej zapowiadający się z pierwszych meczów ćwierćfinałowych. Pierwsza połowa to potwierdziła. Początkowo prowadzili mistrzowie Niemiec, potem Telekom odrobił straty i wynik już do przerwy oscylował wokół remisu.

Zupełnie inny obraz miała druga połowa. Veszprem zagrało zdecydowanie lepiej w defensywie, świetnie zaczął bronić jego bramkarz, Roland Mikler. W efekcie Flensburg w 17 minut zdobył tylko dwie bramki i goście odskoczyli na kilka goli różnicy. Sześciobramkowa wygrana stawia ich w bardzo komfortowej sytuacji przed rewanżem. Jeśli Flennsburg odpadnie, po raz trzeci z rzędu w turnieju Final Four, rozgrywanym w Niemczech, zabraknie drużyny z kraju gospodarzy.

Jeszcze mniej emocji było w meczu HBC Nantes - Barca Lassa. W drugiej połowie przewaga gości sięgała już 10 bramek.

W czwartkowym meczu Vardar Skopje różnicą ośmiu bramek pokonał MOL-Pick Szeged. Mistrzowie Macedonii prowadzili niemal przez cały mecz, ale długo ich przewaga wahała się między jedną a czterema bramkami różnicy. Jeszcze w 47 minucie zespół ze Skopje prowadził tylko 21:20. Dopiero w ostatnich dziesięciu minutach meczu Vardar wykorzystał słabą grę mistrzów Węgier i wygrał ostatecznie 31:23.

8 bramek (na 12 rzutów) dla Vardaru zdobyl Igor Karacić, środkowy rozgrywający, który od przyszłego sezonu będzie grał w PGE VIVE Kielce.

Pierwsze mecze 1/4 Ligi Mistrzów
SG Flensburg-Handewitt – Telekom Veszprem 22:28 (15:15)

HBC Nantes – Barca Lassa 25:32 (12:16)

Vardar Skopje – MOL-Pick Szeged 31:23 (14:12)

Sobota, 27 marca, godz. 18: PGE VIVE Kielce – Paris Saint Germain Handball (Eleven Sports 2, Canal +).

POZNAJ KIELECKIE WAGS – PIĘKNE ŻONY I PARTNERKI PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK I GRZEGORZ TKACZYK POBIEGLI WŚRÓD GWIAZD [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA