Piłkarze ręczni ze Świętokrzyskiego zagrają o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

/PK/
Kamil Markiewicz
Z kompletem trzech zwycięstw awansowali do półfinałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży świętokrzyscy piłkarze ręczni. W środę w Świdnicy drużyna trenerów Tomasza Olesińskiego i Artura Rodackiego pokonała Wielkopolskie.

Świętokrzyskie - Wielkopolskie 25:22 (13:11).

Świętokrzyskie: Łukawski, Baran, Drozd - Hubka 4, Skowron 6, Grdeń, Bartela, Radecki, Kania 4, Nowak, Bulski 1, Telka 1, Kogutowicz, Stępień, Falasa 2, Lasocki 7.

Mimo że świętokrzyska ekipa mogła sobie w tym meczu pozwolić nawet na sześciobramkową porażkę, to zaczęła bardzo nerwowo i po kilku minutach przegrywała 1:5. - Potem uspokoiliśmy, poukładaliśmy grę i jeszcze przed przerwą wyszliśmy na prowadzenie. Druga część to już pełna kontrola, niemal cały czas wygrywaliśmy różnicą czterech, pięciu bramek - mówił Tomasz Olesiński.

Czwartek jest dniem przerwy w turnieju, a w piątek o awans do finału Świętokrzyskie zagra z Dolnośląskim.