Piotr Kasperek, trener Polonii Białogon Kielce: Najbardziej zależy nam na młodzieżowcach, ponieważ jest to "towar deficytowy" na rynku

Hubert Pawlik
Udostępnij:
Inauguracja klasy okręgowej sezonu 2022/23 nie przebiegła do końca po myśli Polonii Białogon Kielce. Zespół prowadzony przez trenera Piotra Kasperka tylko zremisował swój premierowy mecz w „okręgówce” ze Spartą Dwikozy, tracąc bramkę w 91 minucie spotkania. Teraz czeka go jeszcze większe wyzwanie - pojedynek z Unią Sędziszów.

Piotr Kasperek, trener Polonii Białogon Kielce: "Najbardziej zależy nam na młodzieżowcach, ponieważ jest to towar deficytowy na rynku

W drugiej kolejce wydaje się, że piłkarze Polonii Białogon będą mieli jeszcze trudniejsze zadanie, niż w meczu ze Spartą. Zespół Piotra Kasperka pojedzie do Sędziszowa, aby zmierzyć się z nastawioną na powrót do IV ligi miejscową Unią. Warto dodać, że w pierwszej serii spotkań drużyna z Sędziszowa rozgromiła Bucovię Bukowa aż 7-2, co daje jej na ten moment pozycję lidera okręgówki.

Pierwszy mecz wyglądał bardzo dobrze. Mieliście dużą przewagę przez cały mecz. No, prawie cały. W 91 minucie wyraźny błąd bramkarza kosztował Was rzut karny i stratę dwóch cennych punktów.

Dokładnie tak. Nie zachowaliśmy pełnej koncentracji przez te pełne 93 minuty. Jednemu z moich zawodników brakło ogłady, pokory, ponieważ został też wyrzucony z boiska i niestety nie możemy na niego liczyć w najbliższym meczu. Płacimy „frycowe” za to, że jesteśmy beniaminkiem. Tak naprawdę popełniliśmy w meczu dwa błędy. Raz Sparta uderzyła w słupek, natomiast drugi błąd zakończył się utratą gola. Musimy łapać to doświadczenie, ale na pewno szkoda tego meczu, ponieważ w innych nastrojach jechalibyśmy w sobotę do Sędziszowa.

Jak wpłynęła na Waszą drużynę ta sytuacja? Czy udało się utrzymać motywację zespołu na wysokim poziomie?

Na pewno było duże zdenerwowanie. W trakcie drugiej połowy nie było nawet jednej klarownej sytuacji drużyny Sparty. Nie powiem, że sami sobie tę bramkę strzeliliśmy, natomiast w znaczącym stopniu pomogliśmy Sparcie. Chłopaki byli zdenerwowani, jednak widzę w nich teraz pełną koncentrację na treningach i chęć pokazania się z jak najlepszej strony w niedzielę
Teraz czeka Was wyjazd do Sędziszowa. Z pewnością jest to lepszy zespół, niż nasz poprzedni przeciwnik.

Jak zamierzacie zaskoczyć Unię?

Unia jest na pewno zespołem silnym fizycznie. Wiemy dobrze, że do Unii trafił Krystian Zaręba, który jest bardzo niebezpieczny. Musimy zwrócić na niego uwagę. Jest to drużyna, która gra wysoko, dlatego musimy być uważni przy wyprowadzeniu piłki. Postaramy się zaskoczyć, ale dopiero w niedzielę okaże się, jak to zrobimy.

Do końca sierpnia pozostało jeszcze trochę czasu. Czy są jakieś plany, aby przeprowadzić jeszcze jakieś transfery „last minute”?

Plany są zawsze. Natomiast co z tych planów wyjdzie? Zobaczymy. Najbardziej zależy nam na młodzieżowcach, ponieważ jest to towar deficytowy na rynku. Może uda nam się sprowadzić jeszcze jednego zawodnika, jednak to wszystko wyjdzie w praniu.

Z perspektywy pierwszego spotkania w klasie okręgowej, jak bardzo różni się poziom zawodników od tego prezentowanego w klasie A?

Po jednym meczu ciężko to stwierdzić. Drużyna Sparty była na poziomie najlepszych drużyn klasy A. Były to twarde warunki, jednak na ich tle wyglądaliśmy lepiej. Prawie tak, jak w każdym meczu w ubiegłym sezonie. Myślę, że to pytanie można zadać po meczu w Sędziszowie, gdzie zmierzymy się z bardziej doświadczonym i trudniejszym rywalem.

Mecz Polonii Białogon Kielce z Unią Sędziszów odbędzie się w tę niedzielę, 21 sierpnia o godzinie 17 w Sędziszowie.