Piotr Paweł Urbanek prezesem Zakładu Energetyki Cieplnej w Starachowicach. Przez lata był związany z policją i straż graniczną

Sławomir Sijer
Sławomir Sijer
Pierwszy z lewej Piotr Paweł Urbanek podczas posiedzenia Rady Nadzorczej.
Pierwszy z lewej Piotr Paweł Urbanek podczas posiedzenia Rady Nadzorczej. Archiwum UM Starachowice.
Udostępnij:
Piotr Paweł Urbanek, były policjant z Chełma, decyzją Rady Nadzorczej Zakładu Energetyki Cieplnej Komunikacja Miejska w Starchowicach został w piątek, 21 stycznia, powołany na stanowisko prezesa zarządu miejskiej spółki. Co ciekawe wiceprezesem został...były prezes Marcin Pocheć.

Nowy prezes Zakładu Energetyki Cieplnej ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Zawodowo, Piotr Urbanek przez wiele lat związany był z policją oraz strażą graniczną.

Po przejściu na emeryturę resortową Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji prowadził kancelarię radcy prawnego oraz kancelarię adwokacką. Następnie pełnił funkcję prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Chełmie, zasiadał także w radach nadzorczych Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej oraz Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych w Chełmie. Od 20 grudnia 2021 roku pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni Socjalnej „Starachowiczanka”.

Decyzją Rady Nadzorczej, w związku z ogromnym zakresem zadań realizowanych przez firmę, Zarząd spółki ciepłowniczej będzie sprawowany dwuosobowo. Funkcję wiceprezesa powierzono Marcinowi Pocheciowi, który kilka dni temu... zrezygnował z funkcji prezesa. Informowaliśmy o tym na bieżąco Marcin Pocheć, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej w Starachowicach zrezygnował ze stanowiska!

W ciągu minionych lat Zakład Energetyki Cieplnej wykonał wiele inwestycji w zakresie modernizacji ciepłowni i sieci ciepłowniczej.

Jak informuje prezydent Marek Materek w roku 2022 planowana jest obniżka ceny ciepła w mieście. Będzie to możliwe dzięki wykonanej modernizacji miejskich ciepłowni, co przełoży się na brak konieczności zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla.
Przed zakładem kolejne wyzwania. W przetargu wybrana została firma, która wybuduje w mieście Instalację Odzysku Energii. Starachowice do produkcji ciepła i energii elektrycznej wykorzystującą paliwo pochodzące z odpadów, czyli RDF.
Powyższa polityka energetyczna miasta, prowadzona przez prezydenta, ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego miasta, niższe rachunki dla mieszkańców i poprawę jakości powietrza.

- Cieszę się, że w ostatnich miesiącach udało nam się wzmocnić kadrowo naszą miejską spółkę. Funkcję Przewodniczącej Rady Nadzorczej od lat pełni pani Elżbieta Śreniawska – informuje prezydent Miasta Marek Materek - Przez kilkanaście lat kierowała spółką MPK Kielce, była przewodniczącą Krajowej Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej w Polsce, pełni funkcję przewodniczącej Rady Nadzorczej spółki Autosan, pełni funkcję prezesa zarządu spółki MESKO. W 2018 roku została wybrana radną Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Członkami rady nadzorczej są także Teresa Mechocka reprezentująca środowisko spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych działających w Starachowicach, Zbigniew Lipa reprezentujący pracowników spółki ZEC Starachowice. Członkiem Rady Nadzorczej jest również Tomasz Kacprzak, dyrektor do spraw gospodarki odpadami w spółce MPO Łódź. Przez okres 10 lat pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi, zasiada w Europejskiej Radzie Miast i Regionów z ramienia Związku Miast Polskich, przez dwie kadencje był członkiem zarządu Związku Miast Polskich. Od 2001 roku jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wojna na Ukrainie to wyzwanie dla całej branży IT, opinia eksperta

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie