Piotr Żołądek - kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Ogłoszenie wyborcze KKW TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Okręg wyborczy nr 3 Lista wyborcza nr 3 2 pozycja na liście wyborczej

Piotr Żołądek 56 lat. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie kieleckim oraz wiceprezes PSL w województwie świętokrzyskim. W latach 2008-2010 pełnił funkcję wicewojewody świętokrzyskiego. Nieprzerwanie od 2010 roku radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego IV, V oraz obecnej VI kadencji.

W latach 2010-2018 pełni funkcję członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, gdzie nadzorował sprawy związane z rolnictwem i ochroną środowiska. Odpowiadał również za wdrażanie i realizację funduszy UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz PROW 2014-2020. W latach 2020-2021 Dyrektor Operacyjny oraz Prezes w Spółce z. o. o. W latach 2021-2024 pełnił funkcje dyrektora Dróg Powiatowych w Pińczowie. Obecnie dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach.

Jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach, gdzie ukończył studia na kierunku nauki polityczne i uzyskał tytuł magistra.

Człowiek z pasją, lubiący przyrodę, miłośnik wsi i jej kultury, propagator zdrowego stylu życia. W rodzinnej gminie Gnojno prowadzi kilkuhektarowe gospodarstwo rolne, specjalizuje się w uprawie zbóż. Doświadczony pracownik administracji rządowej i samorządowej. Inicjator wielu akcji społecznych i konkursów skierowanych do Kół Gospodyń Wiejskich.

Mieszka z rodziną w gminie Morawica. Uwielbia muzykę - jest fanem Pink Floyd i Deep Purple.

Facebook Piotr Żołądek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie