PKO BP Ekstraklasa. Stal Mielec - Korona Kielce 2:0. Żółto-czerwoni przegrali drugi sparing z rzędu

Damian Wiśniewski
Piłkarze Korony Kielce grają w Mielcu sparing ze Stalą.
Piłkarze Korony Kielce grają w Mielcu sparing ze Stalą. Kamil Bielaszewski
W piątek pierwszego lipca Korona Kielce przegrała 0:2 w Mielcu sparing z ekstraklasową Stalą.

Stal Mielec - Korona Kielce 2:0 (2:0)
Bramki:
Mikołaj Lebedyński 16, Mateusz Matras 33
Korona (I połowa): Forenc - Danek, Petrov, Seweryś, Balić, Sewerzyński, Trojak, Kiełb, Takać. Podgórski, Śpiączka.
Korona (II połowa): Zapytowski - Szymusik, Malarczyk, Zebić, Corral, Deja, Szpakowski, Łukowski, Oliveira, Górski (80. Nojszewski), Shikavka (85. Szulc).

Kielecki zespół rozegrał swój czwarty sparing w trakcie przygotowań do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Po remisie 1:1 z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, wygranej 1:0 z Radomiakiem Radom i porażce 0:1 ze Skrą Częstochowa wyruszyli do Mielca, gdzie zmierzyli się z miejscową Stalą.

Rezultat spotkania rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. W 16. minucie spotkania wynik meczu otworzył Mikołaj Lebedyński, który pokonał Konrada Forenca. Już wcześniej mielczanie mieli przewagę, ale dopiero w tej akcji potrafili przekuć ją na zdobycie bramki.

Korona odpowiedział później za sprawą dobrego, jednak niecelnego strzału z dystansu, jaki oddał Jacek Podgórski. Kielczanie przejęli inicjatywę na boisku, ale gospodarze groźnie ich kontrowali. Po jednym z szybkich ataków zagrozili gościom i wywalczyli stały fragment gry, dzięki któremu podwoiliswoje prowadzenie - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki skierował Mateusz Matras.

Niedługo potem Korona była blisko zdobycia bramki, ale niezłej okazji nie potrafił wykorzystać Jacek Kiełb. W 41. minucie Sasa Balić pokonał nawet bramkarza gospodarzy, ale jego gol nie został uznany, ponieważ arbiter odgwizdał spalonego.

W drugiej połowie, na którą trener Leszek Ojrzyński wystawił zmienioną jedenastkę, wynik już się nie zmienił. Gola dla Korony starali się strzelić między innymi Adam Deja i Jakub Łukowski, ale obu im brakowało skuteczności.

Korona przegrała więc swój drugi sparing z rzędu. Od trzeciego do dziewiątego lipca jej piłkarze będą przebywali na zgrupowaniu w Warce, w trakcie którego zagrają dwa mecze z ekstraklasową Wisłą Płock. Pierwszy mecz sezonu 2022/2023 zagra w sobotę 16 lipca, kiedy na własnym boisku podejmie Legię Warszawa.

Źródło: korona.kielce.pl