Plebiscyt Sportowy 2020. Dominik Bujak zajął dziesiąte miejsce: Miło jest być w elicie świętokrzyskiego sportu [WIDEO]

Dorota Kułaga
od 16 lat
Dominik Bujak z Salosu Cortile Kielce zajął dziesiąte miejsce wśród sporowców w 69. Plebiscycie Sportowym 2020 Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu.

Dominik Bujak z kieleckiego Salosu Cortile bardzo dobrze rozpoczął miniony sezon. Podczas mocno obsadzonego mitingu pływackiego w Budapeszcie wywalczył srebrny medal na dystansie 200 m stylem zmiennym oraz znalazł się tuż za podium na 400 m zmiennym. Stawał również na podium w zawodach Grand Prix Polski w Poznaniu i Łodzi. Zwieńczeniem trudnego roku było wywalczenie podczas mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Olsztynie pięciu medali. Dominik jest objęty szkoleniem kadry narodowej przygotowującej się do walki o kwalifikacje olimpijskie.

-To duże wyróżnienie, że znalazłem się w tym gronie, bo jest to elita świętokrzyskiego sportu. Fajnie, że ktoś zwrócił uwagę na moje sukcesy, bo pływanie nie jest tak popularne w Polsce - mówił Dominik Bujak, pływak Salosu Cortile Kielce.