Plebiscyt Sportowy 2020. Kacper Kwiatek - bardzo zdolny talent roku

Damian Wiśniewski
archiwum
W kategorii najpopularniejszego talentu w 2020 roku w powiecie kieleckim wygrał Kacper Kwiatek. Kolarz Vento Bike Team Daleszyce zdobył 301 głosów.

Kacper Kwiatek ma swoim koncie pierwsze bardzo duże sukcesy. Na Mistrzostwach Polski pokazał się z niezwykle dobrej strony zdobywając kilka medali. Najlepiej zaprezentowali się Gabriela Kaczmarczyk i Kacper Kwiatek. Kacper wywalczył 2 złote medale i 1 srebrny. Pozostali zawodnicy też spisali się bardzo dobrze. - Pokazuje to dobrą pracę trenerską i ważną, szczególnie w młodym wieku wszechstronność szkolenia w różnych konkurencjach kolarstwa. Na pewno takie podejście zaprocentuje w przyszłości - mówił później Dawid Sobura, prezes Świętokrzyskiego Regionalnego Związku Kolarskiego. Dumny z postawy kolarzy był burmistrz Daleszyc Dariusz Meresiński, który pogratulował zawodnikom i trenerom znakomitej postawy na mistrzostwach Polski.

Kacper Kwiatek wystąpił również na Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie torowym w Pruszkowie. Młody zawodnik z daleszyckiego teamu kolarskiego pokazał się na nich z bardzo dobrej strony zdobywając brązowy medal i dwukrotnie czwarte miejsce.

W 2021 roku mamy nadzieję na kolejne jego bardzo dobre rezultaty podczas zawodów kolarskich.