Plebiscyt Sportowy Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. Koniec głosowania na najpopularniejszych sportowców, trenerów, drużyny, talenty.

Akcja specjalna PLEBISCYT SPORTOWY
Zakończyliśmy tegoroczną edycję Plebiscytu Sportowego. Głosami Czytelników zostały przyznane prestiżowe tytuły Sportowca Roku, Trenera Roku, Talentu Roku i Drużyny Roku.
SPRAWDŹ WYNIKI
SPORTOWIEC ROKU
DRUŻYNA ROKU
TRENER ROKU
TALENT SPORTOWY ROKU

____________________

SPRAWDŹ WYNIKI
w plebiscycie "Świętokrzyskie
Gwiazdy Sportu"
SPORTOWIEC ROKU
TRENER ROKU

____________________

Plebiscyt Sportowy Echa Dnia to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking świętokrzyskich sportowców. Od kilku lat plebiscyt jest prowadzony w szerokiej formule, w której głosami naszych Czytelników nagradzani są nie tylko zawodnicy, lecz także trenerzy, drużyny i ludzie sportu wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli. Podobnie jak w ubiegłym roku najpopularniejszych sportowców osobno w Kielcach i każdym powiecie wybiorą kibice - Czytelnicy i internauci.

Kandydatów do wyróżnień nominowali dziennikarze z działu sportowego Echa Dnia, trenerzy i przedstawiciele klubów sportowych oraz nasi Czytelnicy.

- Siłą plebiscytu jest to, że jest poświęcony sportowcom wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli – mówi Dorota Kułaga z działu sportowego w redakcji „Echa Dnia”. - Nagradzamy zarówno mistrzów świata jak i sportowe talenty, które dopiero rodzą się w różnych zakątkach Świętokrzyskiego. W naszej akcji osobno zostaną docenieni ci, którzy już mają na koncie istotne sukcesy oraz najmłodsi stojący u progu sportowej kariery. Podobnie jak w poprzednich edycjach akcji nagrodzimy sportowców, trenerów, perspektywiczne talenty i świętokrzyskie drużyny.

Jeden etap głosowania

Plebiscyt będzie prowadzony w jednym etapie. Laureaci w każdej kategorii (sportowiec, trener, talent i drużyna) zostaną wybrani osobno w Kielcach oraz w powiatach. Wyłonimy pięciu najlepszych sportowców, jednego trenera, trzy talenty oraz jedną najlepszą drużynę sportową w każdym powiecie. W klasyfikacji powiatowej swojego kandydata może nominować każdy.

Ważne terminy

  • Głosowanie rozpocznie się w poniedziałek, 7 grudnia i będzie trwało do wtorku, 29 grudnia do godziny 20:00.
  • W każdym powiecie stworzymy i na bieżąco będziemy publikować klasyfikacje najpopularniejszych sportowców, trenerów, talenty oraz drużyny.
  • Prezentacje nominowanych sportowców, trenerów, talentów oraz drużyn przedstawimy w "Echu Dnia" w piątki, 11 oraz 18 grudnia.
  • Nominacje kandydatów przyjmujemy do wtorku, 15 grudnia.

KLIKNIJ I ZOBACZ RELACJĘ Z GALI 68. PLEBISCYTU SPORTOWEGO 2019

Za nami 68. Plebiscyt Sportowy. Oto laureaci! Po raz pierwsz...

Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu

Drugą częścią plebiscytu sportowego jest głosowanie na Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. Podobnie jak w latach ubiegłych kapituła składająca się z redaktorów sportowych Echa Dnia oraz zaprzyjaźnionych świętokrzyskich mediów wytypuje trzydziestu sportowców oraz dziesięciu trenerów, którzy będą ubiegać się o tytuł Najlepszego Sportowca oraz Najlepszego Trenera. O ostatecznym zwycięstwie zdecydują głosy kapituły (75% głosu) oraz czytelników (25% głosu). Głosowanie będzie trwało równolegle z głosowaniem w powiatach, do wtorku, 29 grudnia do godziny 20.00.

Nasz plebiscyt ma wieloletnią tradycję i cieszy się ogromnym zainteresowaniem, jest to najbardziej prestiżowe wydarzenie sportowe w naszym regionie. Co roku gala wręczenia nagród była miejscem spotkań niemalże całego środowiska sportowego województwa świętokrzyskiego. W tej wyjątkowej imprezie brało udział ponad 500 osób, w tym znani sportowcy, działacze sportowi, olimpijczycy, władze, a także goście specjalni. W tym roku pandemia COVID-19 nie pozwala na zorganizowanie wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz mieszkańców naszego regionu. Jesteśmy zmuszeni zorganizować plebiscyt on-line, ale nie oznacza to, że tegoroczna edycja będzie gorsza od poprzednich. Zachowamy należyty prestiż i wzniosłą atmosferę wydarzenia, przeprowadzimy obszerne rozmowy z laureatami, partnerami akcji, olimpijczykami, znanymi sportowcami, które zostaną wyemitowane w specjalnych odcinkach w portalu echodnia.eu. Zwycięzcy plebiscytu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz statuetki.

Informacji udziela Katarzyna Pakuła-Łysak
tel. 691 770 003
e-mail: [email protected]

Plebiscyt Sportowy Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. Koniec głosowania na najpopularniejszych sportowców, trenerów, drużyny, talenty.