Plebiscyt Sportowy Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. Koniec głosowania na najpopularniejszych sportowców, trenerów, drużyny, talenty.

Akcja specjalna PLEBISCYT SPORTOWY
Udostępnij:
Zakończyliśmy tegoroczną edycję Plebiscytu Sportowego. Głosami Czytelników zostały przyznane prestiżowe tytuły Sportowca Roku, Trenera Roku, Talentu Roku i Drużyny Roku.
SPRAWDŹ WYNIKI
SPORTOWIEC ROKU
DRUŻYNA ROKU
TRENER ROKU
TALENT SPORTOWY ROKU

____________________

SPRAWDŹ WYNIKI
w plebiscycie "Świętokrzyskie
Gwiazdy Sportu"
SPORTOWIEC ROKU
TRENER ROKU

____________________

Plebiscyt Sportowy Echa Dnia to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking świętokrzyskich sportowców. Od kilku lat plebiscyt jest prowadzony w szerokiej formule, w której głosami naszych Czytelników nagradzani są nie tylko zawodnicy, lecz także trenerzy, drużyny i ludzie sportu wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli. Podobnie jak w ubiegłym roku najpopularniejszych sportowców osobno w Kielcach i każdym powiecie wybiorą kibice - Czytelnicy i internauci.

Kandydatów do wyróżnień nominowali dziennikarze z działu sportowego Echa Dnia, trenerzy i przedstawiciele klubów sportowych oraz nasi Czytelnicy.

- Siłą plebiscytu jest to, że jest poświęcony sportowcom wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli – mówi Dorota Kułaga z działu sportowego w redakcji „Echa Dnia”. - Nagradzamy zarówno mistrzów świata jak i sportowe talenty, które dopiero rodzą się w różnych zakątkach Świętokrzyskiego. W naszej akcji osobno zostaną docenieni ci, którzy już mają na koncie istotne sukcesy oraz najmłodsi stojący u progu sportowej kariery. Podobnie jak w poprzednich edycjach akcji nagrodzimy sportowców, trenerów, perspektywiczne talenty i świętokrzyskie drużyny.

Jeden etap głosowania

Plebiscyt będzie prowadzony w jednym etapie. Laureaci w każdej kategorii (sportowiec, trener, talent i drużyna) zostaną wybrani osobno w Kielcach oraz w powiatach. Wyłonimy pięciu najlepszych sportowców, jednego trenera, trzy talenty oraz jedną najlepszą drużynę sportową w każdym powiecie. W klasyfikacji powiatowej swojego kandydata może nominować każdy.

Ważne terminy

  • Głosowanie rozpocznie się w poniedziałek, 7 grudnia i będzie trwało do wtorku, 29 grudnia do godziny 20:00.
  • W każdym powiecie stworzymy i na bieżąco będziemy publikować klasyfikacje najpopularniejszych sportowców, trenerów, talenty oraz drużyny.
  • Prezentacje nominowanych sportowców, trenerów, talentów oraz drużyn przedstawimy w "Echu Dnia" w piątki, 11 oraz 18 grudnia.
  • Nominacje kandydatów przyjmujemy do wtorku, 15 grudnia.

KLIKNIJ I ZOBACZ RELACJĘ Z GALI 68. PLEBISCYTU SPORTOWEGO 2019

Za nami 68. Plebiscyt Sportowy. Oto laureaci! Po raz pierwsz...

Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu

Drugą częścią plebiscytu sportowego jest głosowanie na Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. Podobnie jak w latach ubiegłych kapituła składająca się z redaktorów sportowych Echa Dnia oraz zaprzyjaźnionych świętokrzyskich mediów wytypuje trzydziestu sportowców oraz dziesięciu trenerów, którzy będą ubiegać się o tytuł Najlepszego Sportowca oraz Najlepszego Trenera. O ostatecznym zwycięstwie zdecydują głosy kapituły (75% głosu) oraz czytelników (25% głosu). Głosowanie będzie trwało równolegle z głosowaniem w powiatach, do wtorku, 29 grudnia do godziny 20.00.

Nasz plebiscyt ma wieloletnią tradycję i cieszy się ogromnym zainteresowaniem, jest to najbardziej prestiżowe wydarzenie sportowe w naszym regionie. Co roku gala wręczenia nagród była miejscem spotkań niemalże całego środowiska sportowego województwa świętokrzyskiego. W tej wyjątkowej imprezie brało udział ponad 500 osób, w tym znani sportowcy, działacze sportowi, olimpijczycy, władze, a także goście specjalni. W tym roku pandemia COVID-19 nie pozwala na zorganizowanie wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz mieszkańców naszego regionu. Jesteśmy zmuszeni zorganizować plebiscyt on-line, ale nie oznacza to, że tegoroczna edycja będzie gorsza od poprzednich. Zachowamy należyty prestiż i wzniosłą atmosferę wydarzenia, przeprowadzimy obszerne rozmowy z laureatami, partnerami akcji, olimpijczykami, znanymi sportowcami, które zostaną wyemitowane w specjalnych odcinkach w portalu echodnia.eu. Zwycięzcy plebiscytu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz statuetki.

Informacji udziela Katarzyna Pakuła-Łysak
tel. 691 770 003
e-mail: [email protected]

Plebiscyt Sportowy Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. Koniec głosowania na najpopularniejszych sportowców, trenerów, drużyny, talenty.