Pływanie. Kilijańska i Kaczmarski wygrywali w Kozienicach

/waf/
Na zawodach Grand Prix Puchar Polski w Kozienicach Donata Kilijańska wygrała 5 konkurencji. Waldemar Frańczak
Aż pięć konkurencji zakończyła zwycięstwami Donata Kilijańska z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na zawodach Grand Prix Puchar Polski w pływaniu. Jej klubowy kolega Marcin Kaczmarski triumfował na 800 metrów kraulem.

W miniony weekend w Kozienicach odbyła się pierwsza w tym roku impreza centralna Polskiego Związku Pływackiego. O punkty Grand Prix Puchar Polski, składającego się z siedmiu imprez, a zapoczątkowanego w październiku 2012 roku, ubiegało się między innymi 12 zawodników KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i 15 Salosu Cortile Kielce.

Nie zawiedli medaliści grudniowych mistrzostw Polski na krótkim basenie rozegranych w Ostrowcu- Donata Kilijańska i Marcin Kaczmarski z KSZO. Donata triumfowała na 400 i 800 metrów kraulem, 100 i 200 metrów motylkowym oraz 400 m zmiennym, natomiast Marcin na 800 metrów kraulem. Kaczmarski dystans o połowę krótszy ukończył tuż za Pawłem Korzeniowskim. Nasz 19-latek był także 6. na 200 metrów kraulem.

Z pozostałych naszych pływaków lokaty w pierwszej dziesiątce zajmowała jeszcze jedynie Sonia Wołoszyn z KSZO, która była szósta na 200 i siódma na 400 metrów kraulem oraz ósma na 50 metrów delfinem.

W klasyfikacjach na najlepszych zawodników kozienickiej imprezy Kilijańska zajęła drugie miejsce, a Marcin Kaczmarski czwarte.