Po fatalnej kolejce IV-ligowców może być tylko lepiej.... Od sześciu kolejek żadna z naszych drużyn nie zremisowała

PK
Wszystkie drużyny z powiatu jędrzejowskiego grające w czwartej lidze przegrały w ostatni weekend swoje mecze, będąc ich gospodarzami. To powtórka sytuacji sprzed dwóch tygodni. Od sześciu kolejek żaden z naszych zespołów nie zremisował meczu.

Unia Sędziszów uległa Alitowi Ożarów 1:2 (1:1), mimo że w 5 minucie, po strzale Tomasza Nartowskiego, prowadziła.
To już ósma porażka sędziszowian z rzędu. Unia wygrała dotąd tylko jeden mecz (w pierwszej kolejce) i w tabeli wyprzedza tylko Klimontowiankę Klimontów.

W niedzielę o godzinie 14 zespół z Sędziszowa gra bardzo ważny mecz w Bodzentynie. Miejscowa Łysica ma tylko 3 punkty więcej.

Na szybkie prowadzenie w spotkaniu z wiceliderem, Neptunem Końskie, wyszła również Wierna Małogoszcz. Gola na 1:0 w 9 minucie z rzutu karnego zdobył Michał Bała. Ale konecczanie natychmiast odpowiedzieli dwoma golami (11 i 12 minuta). Tuż przed przerwą wyrównał Wiktor Soboń, ale po przerwie Neptun zdobył dwa gole i wygrał 4:2.

Najsłabszym elementem tego spotkania był sędzia, który niesamowicie wykartkował oba zespoły. Już w 19 minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścił zawodnik gości Łukasz Szymoniak, chwilę później identycznie pożegnał się z grą piłkarz Wiernej, Karol Gągorowski. W 88 minucie bezpośrednią „czerwień” obejrzał gracz gospodarzy Jakub Grzyb i Wierna kończyła mecz w dziewięciu. W sumie arbiter Roman Cena pokazał trzy czerwone i dziewięć żółtych kartek.

Ciekawie zapowiada się kolejny mecz zajmujących w tabeli szóste miejsce małogoszczan. W niedzielę o godzinie 14 będą oni podejmowani przez ósmy w klasyfikacji i mający tylko dwa punkty mniej Zdrój Busko-Zdrój, zespół, który w poprzednim sezonie należał do czwartoligowej czołówki.

Najwyższej porażki w tym sezonie doznali piłkarze Naprzodu Jędrzejów. Ale przeciwnik był nie byle jaki - w Jędrzejowie grał lider, rezerwy Korony Kielce. Cztery gole strzelił mający na koncie także trafienia w Lotto Ekstraklasie Maciej Górski, jednego dołożył Maciej Firlej i Żółto-Czerwoni wygrali 5:0. Co ciekawe, wszystkie gole padły w drugiej połowie.

W najbliższej kolejce, w sobotę o godzinie 15, Naprzód zagra w Ożarowie z Alitem.