Po przegranych wyborach. Gdzie pójdą inni marszałkowie?...

  Po przegranych wyborach. Gdzie pójdą inni marszałkowie? Jarubas na uczelni. Maćkowiak w Wodociągach? A gdzie inni?

  Mateusz Kołodziej

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Po przegranych wyborach. Gdzie pójdą inni marszałkowie? Jarubas na uczelni. Maćkowiak w Wodociągach? A gdzie inni?

  ©archiwum

  Były marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas znalazł pracę na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Rozpocznie ją 1 grudnia. Wicemarszałek Jan Maćkowiak zatrudnienia szuka w Skarżysku-Kamiennej.
  Po przegranych wyborach. Gdzie pójdą inni marszałkowie? Jarubas na uczelni. Maćkowiak w Wodociągach? A gdzie inni?

  ©archiwum

  Były marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas znalazł pracę na uczelni. Konkretnie w Instytucie Polityki Międzynarodowej i Bezpieczeństwa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jarubas wziął udział w konkursie na stanowisku adiunkta. Aplikację złożyły w sumie cztery osoby, ale rada wydziału wybrała ofertę Jarubasa. Pracę zacznie 1 grudnia. Umowę podpisze na czas nieokreślony - Dla mnie będzie to próba wykorzystania doświadczenia, jakie zdobyłem jako marszałek województwa świętokrzyskie.
  W tej pracy będzie dużo elementów polityki, życia publicznego, będę więc mógł się podzielić ze studentami tym, w czym otaczałem się przez lata. Myślę, że dla studentów będą to ciekawe zajęcia - mówi nam Adam Jarubas.

  Jednym z wymogów konkursu na to stanowisko było posiadania stopnia naukowego doktora. Przypomnijmy, że Adam Jarubas w październiku 2017 roku właśnie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego obronił pracę doktorską. Jej tytuł to: Realizacja polityki regionalnej na przykładzie województwa świętokrzyskiego w latach 2003-2013. Studium politologiczne. - Już pięć lat temu, gdy otwierałem swój przewód doktorski, dawałem sygnał, że mogę i chciałbyś kiedyś iść w tym kierunku - dodaje był marszałek województwa świętokrzyskiego.

  Pracy szuka też były wicemarszałek województwa, Jan Maćkowiak. On jednak chce pracować w swoim rodzinnym Skarżysku-Kamiennej. - Wracam do swojego miasta, prowadzę rozmowy z prezydentem Skarżyska-Kamiennej na temat mojego zatrudnienia - nie ukrywa Jan Maćkowiak. Jest jednak za wcześnie, żeby mówić o konkretach. Na pewno chciałbym znaleźć pracę jeszcze w tym roku. Decyzja jest jednak w rękach prezydenta - mówi Maćkowiak. Wiadomo, że rozmowy w sprawie jego zatrudnienia toczą się między innymi i z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku Kamiennej, gdzie Maćkowiak miałby zostać wiceprezesem i z Miejską Komunikacją Samochodową w Skarżysku Kamiennej. Przypomnijmy, że w tej firmie Jan Maćkowiak już kiedyś pracował. Zajmował stanowisko dyrektor do spraw marketingu. - Sprawa jest otwarta, tym bardziej, że już kiedyś byłem związany z Miejską Komunikacją Samochodową. Nie ukrywam, że zależy mi na pracy w moim rodzinnym okręgu, bo tutaj poświęciłem więcej swojego zawodowego życia. Nawet więcej, niż w czasach pracy w zarządzie województwa - mówi Jan Maćkowiak.

  Co robić będą inni byli członkowie zarządu województwa? - Agata Binkowska, członek zarządu województwa wraca do swojej starej pracy jako naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Końskich. - Na czas pełnienia funkcji członka zarządu byłam urlopowana w starostwie. W tym tygodniu jestem jeszcze na urlopie, ale już zgłosiłam powrót do pracy w Starostwie. Inny były członek zarządu województwa Piotr Żołądek twierdzi, że na razie musi odpocząć i nie myśli o pracy. Nieoficjalnie wiemy jednak, że był szykowany na stanowiska wicewójta w kilku podkieleckich gminach. Z trzecim byłym członkiem zarządu województwa, Markiem Szczepanikiem nie udało nam się we wtorek skontaktować.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:



  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10



  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!



  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze




  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]



  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu






  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. FLESZ PLASTIK ZAKAZANY]

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (119)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (119) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.