Po raz 19. odbędzie się Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż

dor
Dziewiętnasta edycja Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego odbędzie się w sobotę, 22 września.
Dziewiętnasta edycja Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego odbędzie się w sobotę, 22 września. Fot. Archiwum rajdu
W sobotę, 22 września, odbędzie się XIX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Hasłem przewodnim będą słowa: "Krzyż stał się nam bramą".

Rajd odbędzie się bez względu na pogodę na wyznaczonych w regulaminie trasach, Mają one zróżnicowany stopień trudności (dystans, czas przejścia, przewyższenia). Rajd rozpocznie się w wyznaczonych miejscach, a zakończy na Świętym Krzyżu.

Zgłoszenia do rajdu przyjmowane będą od poniedziałku, 10 września, do środy, 19 września za pomocą elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej www.rajd.pttkkielce.pl
Zgłoszenie może być dokonane indywidualnie, rodzinnie lub grupowo. Uczestnictwo w rajdzie jest płatne, opłata wynosi 2 złote od uczestnika. Wpisowe należy wpłacać na rachunek Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach na numer podany na stronie rajdu.

Program uroczystości na Świętym Krzyżu:
12 - 14.30 - przyjmowanie grup na mecie rajdu
14.30 - wręczenie odznak "Korona Gór Świętokrzyskich" oraz odznaczeń PTTK
15 - msza święta koncelebrowana na zakończenie rajdu

Organizatorami rajdu są Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach, Diecezja Kielecka, Klasztor Ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu - Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Jednym z patronów medialnych jest "Echo Dnia".

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 2019 - skąd rusza, jak prze...

Wideo

Dodaj ogłoszenie