Po zabójstwie mężczyzny w Nowinach....

  Po zabójstwie mężczyzny w Nowinach. Świadkowie: - Oni się kochali i nienawidzili

  elzem

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Po zabójstwie mężczyzny w Nowinach. Świadkowie: - Oni się kochali i nienawidzili
  - Myślałam, że to on ją wcześniej zatłucze. To był dziwny związek: kochali się i nienawidzili zarazem - mówili świadkowie w procesie dotyczącym zabójstwa 43-letniego mieszkańca podkieleckiej gminy Sitkówka-Nowiny. Na ławie oskarżonych zasiada 23-letnia dziś była partnerka ofiary, matka ich czteroletniej córeczki.
  Po zabójstwie mężczyzny w Nowinach. Świadkowie: - Oni się kochali i nienawidzili
  ZOBACZ TAKŻE:
  16-latek usłyszał wyrok za zabójstwo


  (Źródło:NTL Radomsko Sp. z o.o.)


  Pod koniec sierpnia ubiegłego roku do policjantów trafiło zgłoszenie z pogotowia, że w jednym z mieszkań w osiedlu w Nowinach pod Kielcami jest nieprzytomny mężczyzna z raną jak po nożu w okolicach obojczyka.
  Na pomoc niestety było już za późno, mężczyzna mimo reanimacji, zmarł. O zabójstwo oskarżono jego 22-letnią wówczas partnerkę. W chwili zatrzymania kobieta miała 1,4 promila alkoholu w organizmie.

  W poniedziałek przed sądem zeznawali świadkowie w tej sprawie. 25-letnia znajoma pary była niemal świadkiem naocznym tamtych wydarzeń. - Około godziny 20 pod koniec sierpnia wyszłam przed swój dom i paliłam papierosa. Zobaczyłam Andrzeja (późniejszą ofiarę przyp. red.) w towarzystwie innego mężczyzny. Andrzej wszedł do domu i zamknął drzwi - opowiadała przed sądem kobieta.

  Chwilę później, jak wynikało z jej relacji, przed drzwiami pojawiła się 22-letnia wtedy partnerka 43-letniego Andrzeja. - Zaczęła pukać, on nie chciał jej otworzyć. Wzięła patyk i nim otworzyła sobie okno, przez które weszła do mieszkania. Cały czas paliłam papierosa i słyszałam, jak się kłócą, szarpią. On ją wyzywał, a ona jego. W pewnym momencie usłyszałam, jak mówi do niej: "no weź ten nóż i mnie nim zaje...". Podeszłam do okna i zobaczyłam jak 22-latka stoi nad leżącym na łóżku Andrzejem i trzyma nóż. Zaraz wyszła przez okno. Pytałam, "coś ty narobiła", ale on była w szoku chyba. Nic nie mówiła, tylko się trzęsła.

  Z relacji świadka wynikało też, że 22-latka nie próbowała uciekać, czy też ukrywać się. - Zadzwoniłam po pogotowie i pobiegłam po pomoc do sąsiadów. Mąż jednej z sąsiadek wszedł do mieszkania i na polecenie dyspozytora z pogotowia zaczął uciskać ranę na szyi Andrzeja. 22-latka siedziała na kostce brukowej - zeznawała dalej kobieta.

  Zarówno ona, jak i inni występujący przed sądem świadkowie podkreślali, że związek pary był mocno toksyczny. - Szczerze mówiąc myślałam, że to on wcześniej ją zatłucze. Widziałam, jak ciągnął ją za włosy, tłukł głową o beton. Bił i szarpał. Mówiłam, żeby od niego odeszła. On je obiecywał cuda, że skończy pić, że razem zamieszkają...

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]